Haziran 9, 2022

ABD’li Tüccarların %85’i Kripto Paraların Geleceğine İnanıyor – Anket

Ankette dikkat çeken sonuç ise ankete katılan tüccarların yaklaşık %85’inin kripto para biriminin beş yıl içinde her yerde olmasını beklediğini gösteriyor.

Kripto Paralar Beş Yıl İçerisinde Her Yerde Olacak

Son zamanlarda, daha fazla insanın bir ‘ödeme şekli’ olarak kripto para kullanımına uyum sağladığını görmeye devam ediyoruz. Deloitte’in anketi, ABD’deki tüccarların dijital para birimi konusunda iyimser olduğunu ortaya koyuyor ve yaklaşık beş yıl içinde kullanıcı sayısının hızla artabileceğini gösteriyor.

Yıllık gelirleri 10 milyon doların altında ile 500 milyon dolar ve üzeri arasında değişen ABD tüketici işletmelerine odaklanan anket, tüketicilerin %64’ünün şu anda dijital para birimine ilgi duyduğunu ve kuruluşların %85’inin dijital para ödemelerinin gerçekleşeceği görüşünde olduğunu kaydetti. 2027 yılına kadar yaygınlaşacak.

500 milyon dolar ve üzeri gelire sahip büyük perakendecilerin %54’ünün ise dijital para ödemelerini yetkilendirme girişimlerine 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını ve geliri 10 milyon doların altında olan küçük perakendecilerin %6’sının da bunu yaptığını ortaya koydu. Bu durum ise aslında pek beklenmedik bir sonuç olarak yorumlandı.

Anket raporu, kripto para birimleri ve stabilcoin’lerin bir başlangıç ​​noktası olduğunu ve bir teknoloji olarak büyüme eğiliminde kilit bir rol oynadıklarını da ortaya koydu. Tüm bu gelişmelere rağmen benimsemeyi hâlâ engelleyen aksaklıklar ve uygulama zorlukları olduğunun da altı çizildi

Tüketici ve Tüccar Davranışları Değişiyor

Yakın zamanda Crypto.com ve WorldPay tarafından gerçekleştirilen ve 110.000’den fazla Crypto.com ve Wordplay kullanıcısını kapsayan başka bir ankette. Tüketicilerin %75’inin kripto para birimleri kullanarak mal ve hizmet satın almak istediklerini onaylarken, tüccarların da %60’ı 2022’de kripto paraları kabul etmek istediklerini ortaya koydu.

Ankette dikkat çeken diğer bir detay ise tüketicilerin ‘seyahat’ kategorisinde kripto kullanımını tercih ederken, ilgili sektördeki benimsenme oranı ise yalnızca %25’te kaldı. Bununla birlikte, lüks mallar ve perakende sektörleri, kripto ödemelerini kabul etmekle ilgileniyor

Rapor ayrıca, müşterilerin kripto para birimlerini kullanarak mal ve hizmetler için hemen ödeme yapmaya hazır olduklarını, ancak bazı endüstrilerde daha düşük faiz kaydedildiği için tüccarların değişen tüketici davranışlarını yakalaması gerekebileceğini de ortaya koydu.

Güncel fiyat hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?