Ocak 27, 2024

ABD’li Şirketlerden Yeni ETF Atağı: Sıradaki Altcoin O Olacak!


Bitcoin ETF’lerinin piyasa sürülmesi kurumsal yatırımı arttırmaya devam ederken, dev şirketler alternatif olarak “altcoin” arayışına devam ediyor. BlackRock başta olmak üzere ABD’nin önde gelen yatırım şirketleri spot Ethereum ETF onayı için olasılıklarını araştırmaya devam ediyor.

Spot Ethereum ETF Onay İhtimali %60

Bloomberg Intelligence kıdemli ETF analisti James Seyffart, spot Ethereum ETF’lerinin Mayıs ayında onay alma olasılığının tahmini %60 olduğunu tahmin ediyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BlackRock ve Grayscale’in potansiyel ETH ETF’lerine ilişkin kararların SEC tarafından yakın zamanda ertelenmesi beklentileri değiştiren en önemli olay oldu. Ark 21Shares ve VanEck de dahil olmak üzere spot ETH ETF’si için diğer şirketler de karar beklemeye devam ediyor.

Seyffart’a göre 23 Mayıs 2024 tarihi spot Ethereum ETF onayı için en önemli ilk tarih. Bu tarihte, SEC’in Ark 21Shares ve VanEck’ten gelen teklifler hakkında karar vermesi için 240 günlük süre sona erecek.

23 Mayıs son tarih olsa da SEC bu tarihten hemen önce başvuru sahiplerinden “taleplerini geri çekme” talebinde bulunabilir. Eğer SEC’ten bu türden bir talep gelirse olumsuz bir görünümden ziyade olumlu bir görünüm anlamına gelecektir. Ancak 23 Mayıs tarihinde kesin bir onay gelmezse gelecek yıl yani 2025’te bir onay gelme ihtimali daha yüksek.

Van Buren Capital genel ortağı Scott Johnsson’a göre Ethereum ETF onayının gelme ihtimali %100’e yakın. Onay tarihi belli olmasa da bu onayın geleceği konusunda iyimserliğini koruyor.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?