Ocak 13, 2023

ABD’li Bankadan Kötü Haber: Kripto Birimi Kapatılıyor

New York merkezli Metropolitan Commercial Bank’ın (MCB) holding şirketi olan Metropolitan Bank Holding Corp. kripto para ilgili birimini kapatacağını açıkladı. Banka, kripto kışının son kurbanlarından birisi oldu.

Banka tarafından yayımlanan basın bültenine göre, Metropolitan Commercial Bank’ın şu anda toplam gelirlerin yaklaşık %1,5’ini ve toplam mevduatın %6’sını oluşturan dört aktif kurumu var. Bu nedenle bu dikeyden çıkmanın mali etkisi minimum olacak. Bu müşterilere sunulan hizmetler arasında banka kartları, ödeme ve hesap hizmetleri yer alıyor.

MCB bu kararın “kripto para sektöründeki son gelişmeleri yansıttığını” ve bankaların kripto varlıkla ilgili işlere katılımıyla ilgili düzenleyici ortamdaki değişikliklerden de etkilendiğini söyledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere banka, kripto ile ilgili hesaplarla olan ilişkilerini kapatma sürecine çoktan başladı ve süreçlerin 2023 yılında tamamlanmasını bekliyor. Şu anda bu müşterilerden hiçbirine ödenmemiş kredisi bulunmuyor ve bilançosunda kripto varlıkları tutmuyor veya müşterilerine kripto varlıklarının satışını kolaylaştıran hizmetler sunmuyor.

MCB, bu gelişmenin müşterilerin iş yapmayı seçtikleri kripto varlık şirketleriyle mevcut işlem yapma kabiliyetini etkilemediğini veya MCB’nin ana iş kolu olarak kripto varlıkla ilgili faaliyeti olmayan müşterilere verdiği hizmeti etkilemediğini söyledi.

MCB’nin bu hamlesi, kripto endüstrisiyle uğraşan şirketlerin FTX’in çöküşünün ardından Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyicilerin artan incelemesi altına girmesiyle geldi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Finansal Muhasebe Standartları Kurulu ve İç Gelir Servisi, 2023 yılında kripto düzenlemelerine odaklanacaklarının ve gözetimlerini artıracaklarının sinyalini verdi.

Kaynak : Kitco
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?