ABD’deki En Eski Banka BNY Mellon’dan Bitcoin Desteği!

Değeri 2 trilyon dolar olan Bank of New York Mellon, Bitcoin’i hizmetlerine entegre etme kararı aldı. The Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir rapora göre banka, müşterilerinin BTC fonlarının ve diğer dijital varlıklarının koruyucusu olacak.

Bankacılık kurumunun CEO’su Roman Regelman, Bitcoin gibi varlıkların ana akıma girmeye başladığını belirtti. Bu nedenle banka, kendi kripto hizmetlerini başlatarak inovasyonun ön saflarında yer almaya çalışıyor. Rapora göre, kurum Bitcoin’i kendi yönetimi altındaki “diğer varlıklar gibi” ele almayı planlıyor.

PayPal gibi, Bitcoin saklama diğer ürün ve hizmetlere de yayılabilir, ancak Regelman, müşterilerinin saklama hizmetinden ne kadar fayda sağlayacağını ve başka ürünler için talep olup olmayacağını görmenin akıllıca olduğunu düşünüyor.

Bunun yanında planlarının, bankacılık kurumu tarafından yönetilen tüm geleneksel varlıklarının transferini sağlayan sistem üzerinden müşterilerinin BTC kullanmalarına izin vermek olduğu biliniyor. Hedeflerine ulaşmak için müşterilerinin ilgisini ve katılımını ölçmelerini sağlayacak bir prototip oluşturuldu.

BNY Mellon’un CEO’su, düzenlemelerin kripto hizmetlerinin geleceğini belirlemede önemli bir faktör olacağını belirtti.

Haber yükseliş sinyali olarak kabul edildi. Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’in “yavaş ama emin adımlarla” perakende yatırımcılar ve kurumsal sektördeki kurumlar için rezerv varlık haline geldiğini söyledi. BNY Mellon açıklamasından kısa bir süre sonra, Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 48.360 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini çıktı. Şu anBTC 24 saatte %4.1’lik bir kazançla 47.731 dolar’dan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.