ABD’de Regülatörler Kripto Para Birimlerine Nasıl Yaklaşıyor? Kongre Üyesi Açıkladı!

0

ABD Kuzey Carolina Temsilcisi Ted Budd, ABD’nin blockcahin ve merkezi olmayan finansın (DeFi) evrimi korkusuyla kripto dostu düzenlemeleri kabul edebileceğini söyledi.

ABD’li milletvekili, DeFi protokolü MakerDAO tarafından desteklenen Maker Speaker Series ile ilgili bir röportajda, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki bazı meslektaşlarının, ortaya çıkan finansal teknolojilerin Amerika’nın egemenliğine zarar verebileceğinden, doları istikrarsızlaştırabileceğinden ve ulusal güvenliğe tehdit oluşturabileceğinden endişe duyduğunu dile getirdi.

“Hem Temsilciler Meclisi’nde hem de Senato’da stablecoin’ler ve merkeziyetsiz finans konusu olduğunda ciddi korku yaşayan kişiler olduğunu görüyorum. Bu kripto paraların gelişmesinin ulusal egemenliğe bir tehdit olduğunu düşünüyorlar. Hatta bunun, ekonomik anlamda ABD’nin 11 Eylül’ü olabileceğini belirtenler de var. Doların istikrarsızlaşacağı yönünde korkular ve endişeler var.

Bence bu teknolojiye açık olmalıyız. Ben felaket senaryolarına katılmıyorum. ABD’yi teknolojinin geliştiği bir ülke haline getirmeliyiz. Singapur’da, Estonya’da ya da ABD’ye düşman olabilecek herhangi bir ülkede gelişeceğine, ABD’de gelişmeli.”

Kongre üyesi ayrıca, stablecoin Dai’yi (DAI) koruyan ve düzenleyen MakerDAO’nun ve kripto topluluğunun sektördeki düzenleyicilerle ilişki kurması gerektiğini düşünüyor.

“Merkeziyetsiz finans gelişmeye gerçekten çok açık ama bir sorun olduğunda kimi arayacağınız belli değil. Devlet ile işiniz olduğunda iletişim kurmak çok zor. Stablecoin ihraççılarının bunun çözmesi gerekiyor. Devletle sürekli diyalog halinde olmalılar.” 

Budd, ihraççıları politika oluşturmada rol oynayan milletvekillerine ulaşmaya çağırıyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın