ABD’de Kripto Şirketleriyle Bağlantılı Bir Banka Daha Kapandı!

Federal Rezerv, kripto endüstrisinden de müşterileri olan New York merkezli Signature Bank ‘in Pazar günü eyalet düzenleyicileri tarafından kapatıldığını duyurdu.

New York Finansal Hizmetler Departmanı Müfettişi Adrianne Harris yaptığı açıklamada, Federal Depository Insurance Corporation’ın (FDIC) bankanın kayyımlığını aldığını söyledi. Bu, Silvergate Bank’in gönüllü tasfiyesi ve Silicon Valley Bank’ın kapatılmasının ardından bir hafta içinde üçüncü banka çöküşü anlamına geliyor.

Harris, eylemin “mevduat sahiplerini korumak için” yapıldığını açıkladı.

Federal Rezerv, FDIC ve ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan ortak açıklamada, federal düzenleyicilerin Silicon Valley Bank’teki mevduat sahiplerini korumak için atacakları adımları özetleyen ortak bir açıklamada, Signature Bank’i de kullanan tüm mevduat sahiplerinin eksiksiz hale getirileceği açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Harris’in açıklamasında şu ifadeler dikkat çekti: “Signature Bank, New York eyaletinde kayıtlı bir ticari banka olarak hizmet veriyor ve 31 Aralık 2022 itibariyle yaklaşık 110,36 milyar dolarlık toplam varlığı ve yaklaşık 88,59 milyar dolarlık toplam mevduatıyla FDIC sigortalıdır.”

“DFS, piyasa olayları ışığında tüm düzenlenmiş kuruluşlarla yakın temas halindedir, piyasa eğilimlerini izlemektedir ve tüketicileri korumak, düzenlediğimiz kuruluşların sağlığını sağlamak ve küresel finansal sistemin istikrarını korumak için diğer eyalet ve federal düzenleyicilerle yakın işbirliği yapmaktadır.”

“Ayrıca bugün eyalet tüzük makamı tarafından kapatılan Signature Bank, New York, New York için de benzer bir sistemik risk istisnasını duyuruyoruz. Bu kurumla bağlantısı olan hiçbir mevduat sahibi mağdur edilmeyecektir. Silicon Valley Bank’ın çözümünde olduğu gibi, hiçbir kayıp vergi mükellefleri tarafından karşılanmayacaktır” denildi.

Bu hamle, Signature’ın kripto sektörüne olan maruziyetini azaltacağını açıklamasından sadece aylar sonra geldi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coindesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.