Mart 8, 2024

ABD Terra Kurucusu Do Kwon’un Güney Kore’ye İadesine İtiraz Edecek

Bloomberg’e göre ABD, Karadağ’da bir mahkemenin Terra (Terraform Labs) kurucu ortağı Do Kwon’u Güney Kore’ye teslim etme kararını temyize götürmeye hazırlanıyor.

Perşembe günü Kwon’un avukatı Goran Rodic, CoinDesk’e gönderdiği bir mesajda, Karadağ mahkemesinin Do Kwon‘un 23 Mart’tan sonra Güney Kore’ye iade edilmesine karar verdiğini ancak temyize gidip gitmeyeceğini belirtmediğini söyledi.

Bloomberg’in haberine göre, Adalet Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, “ABD, ilgili uluslararası ve ikili anlaşmalar ve Karadağ yasaları uyarınca Kwon’un iadesini talep etmeye devam ediyor” yorumunu yaptı. “ABD, tüm bireylerin hukukun üstünlüğüne tabi olmasını sağlama konusunda Karadağ makamlarının işbirliğini takdir etmektedir.”

ABD ve Kwon’un ülkesi Güney Kore, Kwon’un iadesi için mahkemedeki sürecini devam ettiriyor.

Interpol de dahil olmak üzere küresel yetkililerin gözü, Terra’nın 2022 ortalarında çökmesinden bu yana Kwon’un üzerindeydi. Terra’nın çöküşü milyarlarca dolarlık yatırımcı fonunu yok etti ve Kwon Karadağ’a kaçtı ve burada sahte resmi belgeler bulundurmaktan tutuklandı. Karadağ’daki mahkemeler Kwon’un iadesinin nereye yapılacağına karar veriyor.

ABD Adalet Bakanlığı CoinDesk’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Kaynak : Coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?