Mart 5, 2022

ABD Senatosu Adayı Shannon Bray’den Dikkat Çeken Kripto Para Açıklaması!

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para benimsenmesi ve kullanımı diğer ülkelere kıyasla çok daha hızlı gerçekleşmiş ve daha çok yayılmış durumda. Birçok kurum ve politikacı, dijital varlıkların arkasındaki teknolojiyi överken, bu durum ABD’nin kripto para birimleriyle yakın bir ilişki kurmasını tetikledi. Örneğin Shannon Bray‘i ele alacak olursak. Kuzey Carolina Senatosu adayı uzun bir süredir kripto savunuculuğu yapıyor. Bray, Watcher Guru ile gerçekleştirdiği özel bir röportajda, göreve seçildiği takdirde kripto benimsenmesini nasıl bir sonraki seviyeye taşıyabileceğine ilişkin planlarından bahsetti.

  • Göreve seçilmeniz halinde, ABD’de kripto para birimi benimsenmesini geliştirmek için hangi adımları atmayı planlıyorsunuz?

Shannon Bray: Şu anda BlueSparrow için çalışıyorum ve bu tokenla ödeme almayı seçiyorum. Bence harika bir fikir çünkü sadece maaş için çalışmıyorum. Ailemin geleceği için çalışıyorum. Çoğunlukla, federal bankacılık sisteminden ayrıldım ve çoğu kripto para biriminde ödemeyi memnuniyetle kabul ederim.

  • Neden kripto para birimlerinde maaş ödemenin iyi bir hamle olduğuna inanıyorsunuz?

Kripto para biriminin benimsenmesi zaten devam ediyor. ABD hükümetinin, ele geçirilen kripto para birimlerine adanmış bir bankası var. Artık birkaç faturamı kripto ile ödeyebiliyorum. Yapacağım ilk şeylerden biri, aşırı regüle edilmememiz için eğitmek olurdu.

Shannon Bray ve Kripto Paralar

ABD Savunma Bakanlığı için bir siber güvenlik analisti olarak çalışan Shannon Bray, hükümetin yasama cephesini iyileştirmek için istifa etmeye ve siyasete katılmaya karar vermişti.

Kendini savaş karşıtı ve göçmenlik yanlısı olarak da tanımlayan Bray, Bitcoin’i seçiminin ana teması olarak kullanmaya karar vermişti. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasının ardından Haziran 2021’de piyasanın toparlanması hakkında yorum yapan Bray, Yahoo Finance’e şunları aktarmıştı:

“Bitcoin’in bu şekilde geri döndüğünü gördüğümde, kriptonun küresel sahnede politikamızın bir parçası olması gerektiğini biliyordum. Çin onu alt edemezse, bu güzel bir hikaye olacak.”

Bray, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a sahip olmanın yanı sıra HODL Shiba Inu ve Dogecoin ile de tanınıyor.

Forbes’a göre, ABD Kongresi kripto politikasına odaklanan 35 yasa tasarısı sundu. Diğerlerinin yanı sıra kripto para birimi düzenlemesi, blok zinciri teknolojisi uygulamaları ve merkez bankası dijital para birimine odaklanan konulardı. ABD Başkanı Joe Biden tarafından Kasım 2021’de vergi hükümleri de dahil olmak üzere 1,2 Trilyon dolarlık dönüm noktası niteliğinde bir kripto para yasası imzalandı. Bununla birlikte, Bray ve diğer kripto para birimi savunucuları, politika yapıcıların daha sürdürülebilir bir endüstri için düzenleme ve yenilik arasında ince bir çizgi çizmeleri gerektiğini söyledi.

Amerikan politikacıların ve yeni adayların kripto para savunuculuğu artış gösterirken, sizce bu durum kripto piyasalarına olumlu bir şekilde yansıyacak mı?

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.