Kasım 4, 2020

ABD Seçim Sonuçları Kripto Piyasaları İçin Ne Anlama Geliyor?


Bitcoin ve kripto para piyasası sabit duruyor ancak ileride daha büyük bir hamle için hazırlanıyor olabilir. Bilindiği üzere neredeyse tüm dünyanın gözü başkanlık seçimi sebebiyle ABD’de. Twitter kripto para topluluğu, sayılar canlı olarak güncellendiği için çeşitli ABD eyaletlerinden gelen oy sayımlarıyla ilgili güncellemelerle çalkalanıyor. Şu ana kadar açılan sandıklara göre Trump 212 delegeye ulaşırken, rakibi Biden 223 delege ile önde görünüyor, ancak daha önümüzde uzun bir yol var.

Bunun yanında herkesin dikkati başka bir yere odaklandığı için Bitcoin şu anda sabit durumda ve bu durum şaşırtıcı değil. Tradingview.com’a göre, BTC birkaç saat önce 14.070 dolar’a geri döndü. Ancak sonrasında bu seviyenin altına geriledi ve şu an 13.800 dolar’dan işlem görüyor.

Dünkü piyasa satışından kaynaklanan tüm kayıplar geri alındı ​​ve varlık yılın ikinci en yüksek fiyatına ulaştı, bu yüzden bu tarafta durum yükselişe geçti. Piyasaların geri kalanı, Ethereum’un 385 dolar seviyesinde kalmasıyla karışık bir halde. Altcoin’lerin çoğunluğu, ticaret politikanın yön vermesini beklerken son birkaç saat içinde çok az değişiklik gösterdi.

Kripto Piyasalarının Geleceği

Donald Trump için bir galibiyet, hisse senedi piyasalarında güvene işaret edecek ve kripto, son aylarda büyük ölçüde onlarla ilişkilendirildiği için, daha yüksek bir ivme kazanabilir. Bununla birlikte Trump, Facebook’un Libra projesini açıklamasından bir ay sonra Temmuz 2019’da ‘Bitcoin hayranı’ olmadığını söylemişti. Bununla birlikte, mevcut ABD Başkanı olarak, SEC Komiseri Hester Peirce ve CFTC Başkanı Heath Tarbert de dahil olmak üzere kripto endüstrisiyle ilgili bir dizi federal düzenleyici atamış olması da ilginç bir detay.

Eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ise, kampanyası sırasında kripto para birimleri hakkında yorum yapmadı, ancak kampanya sırasında 2020 twitter hackini takiben Bitcoin’i kabul edilmediği söylendi. Biden’in Beyaz Saray’ı kazanması, sallantılı bir borsa, altın gibi güvenli liman varlıklarına kısa vadeli bir akışla sonuçlanabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?