Nisan 1, 2023

ABD On Binlerce Bitcoin Satmaya Hazırlanıyor: İşte Detaylar!


ABD hükümeti kripto para piyasasına karşı tutumuna rağmen en büyük Bitcoin sahiplerinden biri. Bunun en büyük nedeni ise yapılan operasyonlarla el konulan varlıklar. Mahkeme dosyalarına göre, ABD hükümeti 27 Mart itibariyle 2,05,000’den fazla BTC’ye sahip. Rakamlar, ABD hükümetinin BTC’nin en büyük sahibi olduğunu ortaya koyuyor.

ABD hükümeti ilk başlarda Silk Road tarafından tutulan varlıkları ele geçirmişti. Bu operasyonlar sonrası X kişisinden 69.369 BTC elde edildi. Daha sonra James Zhoung’la bağlantılı cüzdandan 50.000 BTC ele geçirildi.

Şimdi, en son mahkeme belgelerinde yer alan ayrıntılara göre, ABD hükümeti Silk Road ile bağlantılı 41.500 Bitcoin satmayı planlıyor.

Mahkeme belgelerindeki ayrıntılara göre hükümet bu yıl dört parça halinde Bitcoin satmayı planlıyor. Ayrıntılar, hükümetin Ulbricht davasında kaybedilen 51.351,89 BTC’yi tasfiye etmeye başladığını ortaya koydu.

Bitcoin haberleri
Bitcoin’e ilişkin mahkeme dosyası.

Hükümet 14 Mart 2023 tarihinde 9,861 BTC’yi toplam 215 milyon dolar karşılığında sattı. Hükümet 41,490.72 BTC’nin geri kalanını bu takvim yılında dört farklı parti halinde tasfiye etmeyi planlıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?