ABD Merkezli Kripto Para Borsası OKCoin XRP Ticaretini Askıya Alıyor!

ABD merkezli olan kripto para borsası OKCoin yapmış olduğu açıklama, bir sonraki duyuruya kadar XRP alım satım işlemlerini askıya aldıklarını belirtti. Alınan karar hükmü 4 Ocak 2021’de başlayacak.

OKCoin Yeni Bilgiler İçin Beklemede

The Block’ta paylaşılan haberde OKcoin, XRP alım satım ticaretinin askıya almasındaki nedeni ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’ın iki yöneticisine açmış olduğu dava nedeniyle verildiği belirtildi.

SEC, XRP’yi menkul kıymet olduğunu belirtiyor ve XRP CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortağı Chris Larsen’in kayıtsız bir şekilde XRP menkul kıymet satışıyla 1.3 milyar dolardan fazla para topladıklarını belirtiyor.

OKCoin tarafından yapılan açıklamada şu cümleler kullanıldı:

“Bu durumun bir çözüme kavuşması biraz zaman alacak. Konumumuzu değiştirebilecek bilgilere sahip olduğumuz vakit müşterilerimize anında bilgilendirme yapacağız.”

OKCoin’in CEO’su Hong Fang The Block’a vermiş olduğu röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Ripple ile ilgili dava da SEC’den daha fazla rehberlik beklemekte olan müşterilerimizin çıkarları doğrultusu üzerine alınmış bir iş kararıdır.”

OKCoin, XRP alım satımını ve yatırımlarını askıya almasının yanında, XRP/USD marj çiftinde borç alan kullanıcılarından ödünç alınan değerleri 3 Ocak’tan önce iade etmelerini talep ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.