Şubat 15, 2023

Yönetici Açıkladı: ABD Kripto Paraları Nasıl Düzenleyebilir?

Lido DAO (LDO) iş geliştirme ve ortaklıklar başkanı Jacob Blish, Bloomberg’e verdiği yeni bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Kraken’in stake programını kısa süre önce kapatmasının aslında Lido’nunki gibi stake hizmetlerine fayda sağlayabileceğini söyledi.

“Bu durumun Lido’yu etkileyip etkilemeyeceği konusunda çok fazla soru alıyorum. Ben şahsen bunun zincir üzerinde izinsiz likit stake etme ya da stake sağlayıcılar için net bir fayda sağlayacağını düşünüyorum, ancak bu gerçekten nihai kararın ne olduğuna bağlı.”

Bununla birlikte Blish, kripto geliştiricilerinin ve projelerinin, düzenleyicilerin yeni gelişen sektöre nasıl yaklaşmayı planladıkları konusunda karanlıkta kalmasının sinir bozucu olduğunu söylüyor.

“En hayal kırıklığı yaratan şey, bir endüstri olarak bizden sürekli şeffaflık istenmesi ama bir ABD vatandaşı olarak benim şeffaflık ve düzenleyicinin karar alma sürecinin nasıl gittiğine dair hiçbir bilgi alamamam.”

Lido DAO yöneticisi ayrıca, devlet kurumları yaptırım yoluyla düzenleme yoluna devam ederse, ABD merkezli yatırımcılar için muhtemelen sonuçlar olacağını belirtti.

“ABD merkezli bir kişi olarak şahsen gördüğüm en büyük risk, gelip artık bu tür protokollerle etkileşime giremeyeceğinizi veya bunlara katkıda bulunamayacağınızı söylemeleri. O zaman DAO’ya katkıda bulunan biri olarak bu artık Lido üzerinde çalışamayacağım anlamına mı geliyor? Gidip başka bir şey mi yapmam gerekiyor?”

Projenin web sitesine göre şu anda Lido’da 5,1 milyondan fazla Ethereum stake edilmiş durumda.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?