ABD Kongre Adayı Bitcoin’e Yatırım Yapacağını Söyledi

Kripto paraların yaygınlığı arttıkça pekçok ülke de konuyla ilgili fikirlerini paylaşma ihtiyacı duydu ve kripto paralar ile ilgili düzenlemeler getirmeye başladı. Ülkelerin bazıları kripto paraları destekliyor ama çoğunluğu kripto paralar konusunda tedirgin ve zaman zaman sert eleştirilerilerde bulunuyor.

ABD Başkanı Donald Trump da Bitcoin’den hoşlanmayanlar arasında çoktan yerini aldı. Trump, geçtiğimiz dönemler de Bitcoin’i eleştiren açıklamalarda bulunmuştu. Ama görünen o ki söz konusu sert eleştirilerilere rağmen Bitcoin varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bunun en önemli kanıtı ABD Kongre adaylarından birisinin bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklama olabilir.

Kuzey Karolina’nın yedinci bölgesinden Muhafazakar kongre adayı olan Pete D’Abrosca, Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamada 10 yıllık sürede akıllıca yatırım yapacağını ve bunun için Bitcoin ile silah endüstrisine odaklanacağını söyledi.

Pete D’Abrosca’nın seçimi kazanma ihtimali düşük gibi görünüyor ama yine de bir adayın böylesine açık bir şekilde Bitcoin yatırımı yapacağını belirtmesi, sektör adına önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. ABD’de bile kripto para yanlısı seslerin olması umut verici.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.