ABD İç Güvenlik Bakanlığı’ndan Blockchain Şirketine 200.000 Dolar!

Blockchain teknolojisinin avantajlarını gören pek çok ülke ve şirket, bu avantajlardan yararlanmaya çalışıyor. Blockchain konusunda farkındalık yaratan en güncel ülke Çin. Geçtiğimiz günlerde Çin’in Başkanı Xi Jinping, “diğer büyük ülkeler üzerinde üstünlük sağlamak” için Blockchain teknolojisinin daha da geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Ardından akıllara “Bu alanda Çin ve ABD bir yarışa girebilir mi?” sorusu geldi. Bunun üzerine ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), Virginia merkezli Digital Bazaar girişimine blockchain tabanlı güvenlik teknolojisi geliştirmek için 199.984 dolar verdiği bilgisini açıkladı.

Bu yeni sistem ile; seyahat, vatandaşlık ve istihdam gibi konularda kişilerin kimlik bilgilerinin ve sertifikalarının doğrulu kanıtlanmaya çalışılacak. Yapılan açıklamada, söz konusu işlemlerin çoğunun kağıt tabanlı olduğu, sistemler arasında veri alışverişine izin verilmediği, evrakların kaybolmaya, imha edilmeye ve sahteciliğe karşı hassas oldukları belirtildi. Blockchain ve dağıtık defter teknolojisi kağıt tabanlı sistemlerin dijitalleştirilmesi amacıyla kullanılacak.

İç Güvenlik Bakanlığı, 2015 yılından beri blockchain teknolojisini araştırıyor. İç Güvenlik Bakanlığı, iç güvenlik ile ilgili çözümler üreten blockchain şirketleri de dahil olmak üzere teknoloji şirketlerine 800 bin dolara kadar ödül veriyor. Örneğin; Eylül ayının sonunda, Avusturya tabanlı bir şirket blockchain merkezli güvenlik çözümleri geliştirmek amacıyla 143.000 dolar almayı başarmıştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.