ABD Hazine Başkan Adayı: “Kripto Para Birimleri Finansal Hayatı İyileştirebilir”

0

ABD Başkanı Joe Biden’ın ABD Hazine Bakanlığına getirmek istediği Janet Yellen,  kripto para birimlerinin “finansal sistemin verimliliğini artırma” potansiyeline sahip olduğunu dile getirdi.

Kripto Para Birimi Faydaları İzlenilmeli

Ekonomist ve ABD Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların finansal sistem verimliliğine olumlu gelişmelere yol açacak bir açıklama yaptı:

“Bitcoin, kripto paralar ve diğer dijital varlıklar, dünya genelinde finansal işlemleri gerçekleştirme de yeni bir yetenek sağlıyor. Teknolojide yeni gelişmeler gibi, kripto para birimleri de ABD ve müttefiklerimiz için potansiyel faydalar kazandırıyor.”

Yellen ayrıca kripto para birimlerinin “mevcut finansal sistemi değiştirmeye ve ABD’nin çıkarlarını baltalamak isteyen” devletler için de yeni bir fırsat olduğunu vurguladı ve örnek olarak Çin Ulusal Bankası’nın geliştirdiği dijital Yuan’ın altını çizdi.

Jannet Yellen açıklamalarına şu cümlelerle devam etti:

“Dijital varlıkların faydalarını ve finansal sistemimizin verimliliğini artırma potansiyeline dikkate almak çok önemli. Fakat kripto para birimleri terörizmi, kara para aklamayı finanse etmek ve ABD ulusal güvenliğini ve ABD finans sisteminin dünya ile etkileşimini baltalayan suç faaliyetlerini desteklemek için de kullanılabileceğini biliyoruz. Kripto para birimlerinin kullanımını yakından takip etmemiz ve yasal olmayan kullanımları önlememiz gerekli olduğunu düşünüyorum.”

Jannet Yellen, kripto para birimlerini onaylaması halinde, Fed’in Yönetim Kurulu ve diğer finansal düzenleyiciler ile “kripto para birimleri ve diğer finansal teknoloji yenilikleri için etkili bir düzenleyici çerçeve alanı oluşturmak için” çalışmalara başlayacaklarını belirtildi.

Kaynak: Atozmarkets

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın