ABD Hazine Başkan Adayı: “Kripto Para Birimleri Finansal Hayatı İyileştirebilir”

ABD Başkanı Joe Biden’ın ABD Hazine Bakanlığına getirmek istediği Janet Yellen,  kripto para birimlerinin “finansal sistemin verimliliğini artırma” potansiyeline sahip olduğunu dile getirdi.

Kripto Para Birimi Faydaları İzlenilmeli

Ekonomist ve ABD Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, kripto para birimlerinin ve dijital varlıkların finansal sistem verimliliğine olumlu gelişmelere yol açacak bir açıklama yaptı:

“Bitcoin, kripto paralar ve diğer dijital varlıklar, dünya genelinde finansal işlemleri gerçekleştirme de yeni bir yetenek sağlıyor. Teknolojide yeni gelişmeler gibi, kripto para birimleri de ABD ve müttefiklerimiz için potansiyel faydalar kazandırıyor.”

Yellen ayrıca kripto para birimlerinin “mevcut finansal sistemi değiştirmeye ve ABD’nin çıkarlarını baltalamak isteyen” devletler için de yeni bir fırsat olduğunu vurguladı ve örnek olarak Çin Ulusal Bankası’nın geliştirdiği dijital Yuan’ın altını çizdi.

Jannet Yellen açıklamalarına şu cümlelerle devam etti:

“Dijital varlıkların faydalarını ve finansal sistemimizin verimliliğini artırma potansiyeline dikkate almak çok önemli. Fakat kripto para birimleri terörizmi, kara para aklamayı finanse etmek ve ABD ulusal güvenliğini ve ABD finans sisteminin dünya ile etkileşimini baltalayan suç faaliyetlerini desteklemek için de kullanılabileceğini biliyoruz. Kripto para birimlerinin kullanımını yakından takip etmemiz ve yasal olmayan kullanımları önlememiz gerekli olduğunu düşünüyorum.”

Jannet Yellen, kripto para birimlerini onaylaması halinde, Fed’in Yönetim Kurulu ve diğer finansal düzenleyiciler ile “kripto para birimleri ve diğer finansal teknoloji yenilikleri için etkili bir düzenleyici çerçeve alanı oluşturmak için” çalışmalara başlayacaklarını belirtildi.

Kaynak: Atozmarkets

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.