ABD Enflasyonu Açıkladı: Kripto Piyasası Ne Tepki Verdi?

0
ABD Enflasyonu Açıkladı: Kripto Piyasası Ne Tepki Verdi?

ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Eylül ayında yıllık bazda %8,2, aylık bazda ise %0,4 artarak, beklentilerin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Enflasyon daha önce %9,1 seviyesinde yer alsa da beklentiler daha düşük bir değerdi.

Enflasyon son üç aydır belirli bir seviyede kontrol edilmiş olsa da istenen seviyelere henüz gerileyemedi. Hazıran ayındaki %9,1’lik enflasyon iu an %8,2 seviyelerde yer alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Çalışma İstatistikleri Bürosu bugün yaptığı açıklamada en son Tüketici Fiyat Endeksi raporunu yayınlayarak enflasyonun Eylül ayında 10 baz puan düştüğünü ortaya koydu.

Ekonomistlerin beklentisi ise %8,1 oranda yer alıyordu ancak gelen veriler tatmin edici olmadı. Aylık bazda artış %0,4 seviyesinde kaldı.

FED‘in para politikalarındaki sıkıştırma işe yaramaya başlasa da istenen etki henüz gelmedi. Bu nedenle faiz arttırımı devam edebilir ve bu durum emtialar ve kripto paralar başta olmak üzere risk varlıklarına zarar verebilir.

kripto para piyasası, ABD TÜFE

Kripto para piyasası veriler açıklanmadan önce belrili bir düşüş kaydetmişti. Verilerin açıklanması ise işleri daha fazla kızıştırabilir ve düşüşü genişletebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın