Aralık 13, 2022

ABD Enflasyon Verileri Açıklandı: Bitcoin Ne Tepki Verdi?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun Kasım ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini yayınlamasının ardından fırladı. ABD’de TÜFE, Ekim ayındaki %7.7’den %7.1’e düştü. Beklenen TÜFE verisi %7.3 idi.

Beklenenden daha düşük gelen ABD enflasyon rakamlarına yatırımcı tepkisi hemen belli oldu. TÜFE raporunun yayınlanmasından sonraki dakikalarda, Bitcoin (BTC) fiyatı, %5’in üzerinde ralli yaptı. Son 24 saat içinde, BTC fiyatı 16.944 dolardan %6 artışla 17.913 dolara kadar yükseldi. İşlem hacmi %31’in üzerine çıkarak trader’ların fiyat değişimine tepki verdiğini gösteriyor.

Kasım ayı TÜFE’deki düşüş, Fed’in faiz artırım kararını etkileyecektir. Fed Başkanı Jerome Powell daha önce Aralık ayında ve önümüzdeki aylarda faiz artırım hızında bir yavaşlama olacağını belirtmişti. CME FedWatch Tool’a göre, TÜFE rakamları açıklanmadan önce 50 baz puanlık bir faiz artışı olasılığı %72.3 idi. TÜFE verilerinin ardından 50 baz puanlık faiz artışı ihtimali %80’in üzerine çıktı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?