Nisan 21, 2019

ABD Emeklilerinin Yarısından Fazlası Bitcoin’i Biliyor Ancak Yatırım Yapmıyor : Anket


50 yaşının üzerinde olan Amerikan emeklilerinin %56’sından fazlası, Bitcoin‘in ne olduğunu biliyor ancak yatırım yapmak istemiyor.

Bunlar, kıymetli metal yatırımlarıyla ilgili bir dergi olan Gold IRA Guide tarafından açıklanan çarpıcı bulgulardır.

Emeklilerin 3’te 1’i Bitcoin’in Ne Olduğunu Bilmiyor

Bu ayın başlarında, Gold IRA Guide 50 yaşın üzerinde olan 1000 Amerikan emeklinin, Bitcoin hakkında ki düşüncelerini öğrenmek için anket yaptı.

Anket Sonuçları:

Bitcoin’in olduğunu biliyorum ama yatırım yapmakla ilgilenmiyorum: %56.7

Bitcoine zaten biraz yatırım yaptım: %2.7

Bitcoin’in ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok: %32.9

Bitcoin’i biliyorum ancak nasıl yatırım yapacağım hakkında fikrim yok: %3.4

Bitcoin’i takip ediyorum: %4.3

Sonuçlar, kripto topluluğunun halkı Bitcoin konusunda eğitmek için yapılacak çok iş olduğunu gösteriyor.

Gold IRA Guide: Emekliler yatırım yöneticileri için cazip bir hedef, çünkü yatırım yapmak için paraları var. Ayrıca, birçok emekli, portföy varlıklarını çeşitlendirmenin yollarını arıyor.

“Bu izleyici, Bitcoin topluluğunun peşinden gitmesi gereken bazı düşük meyveler ile oluşuyor. Emekliler her zaman portföylerini piyasadaki dalgalanmalara karşı çeşitlendirmeye yardımcı olabilecek alternatif varlıklara ilgi duyuyorlar.”

IRS’nin,kripto para birimi IRA’larını onaylaması, emeklilerin emeklilik hesaplarına bazı kripto para birimlerini eklemeye daha fazla ilgi duyduklarının bir göstergesidir.

Kaynak:ccn

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?