ABD Doları Güç Kaybediyor, Büyük Ralliye Hazır Olun!

Kripto para dünyasında yakından takip edilen bir analist, ABD doları endeksinin (DXY) gücünü kaybetmek üzere olduğunu belirterek, Bitcoin için bir yükseliş senaryosu paylaştı.

Kripto stratejisti Kevin Svenson, 116.200 takipçili Twitter hesabında DXY’nin sonunda parabolik yükselişinin sona ermek üzere olduğunu düşünerek, Bitcoin fiyatı hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Kevin Svenson Bitcoin

Trader’lar, DXY’nin performansını yakından izliyor, çünkü bir düşüş görünümü, güçlü yatırımcıların sermayelerini ABD dolarının güvenilir dünyasından uzaklaştırıp, kripto para ve hisse senetleri gibi riskli varlıklara ayırması anlamına geliyor.

Analistin grafiğine bakıldığında, DXY’nin parabolik rallisi bu yıl Şubat ayından beri devam ediyor. O günden beri Bitcoin, sert düşüşünün ardından değerinin yaklaşık %60’ını kayderek 45.000 dolarlık etiketten şu anki 19.259 dolara geriledi.

Haber hazırlanırken, DXY 112 noktada işlem görüyor ve hala Svenson’ın destek alanının üzerinde işlem görüyor.

Kripto analistine göre, BTC’nin kayda değer bir ralli oluşturamaması, DXY’nin devam eden gücünden kaynaklanıyor.

“Bu rallinin devam etmesi için yapbozun bir sonraki parçası DXY. Bugün biraz yükseldi, bu yüzden BTC biraz düşüş kaydetti. Piyasa katılımcıları büyük olasılıkla ABD doları endeksinden daha fazla hareket bekliyor.”

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Svenson, DXY’nin parabolik rallisinin sona ermesiyle birlikte, Bitcoin’in sadece bir günde büyük bir kısa süreli sıkışmayı ateşleyebileceğini düşünüyor.

“Burada bir sıçrama kaydederken, çok sayıda kısa pozisyon kıracak ve muhtemelen +%20’lik yükseliş mumu üretmeye başlayacak. BTC’nin böyle hareket etme yeteneğinden asla şüphe etmemelisiniz.”

Kısa pozisyon sıkıştırması, açığa satış yapan birçok kişinin pozisyonlarını kapatmak zorunda kalması nedeniyle bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi sonucunda ortaya çıkan durumu tanımlayan bir cümledir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.