ABD CFTC Başkanı Ethereum Hakkındaki Görüşlerini Paylaştı


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:45

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu Başkanı, Ethereum (ETH)’nin bir emtia olduğuna inandığını söyledi. Buna ek olarak ETH türevlerinin yakın zaman da piyasaya sürüleceğini düşünüyor.

CFTC yeni başkanı Heath Tarbert, 10 Ekim’deki Yahoo Finance etkinliğinde kripto para birimleri karşısında tutumunu paylaştı.

CFTC, Bitcoin’in bir emtia olduğu konusunda çok açık olmasına rağmen, otoritenin piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum için ilk görüş bildirisi. Tarbert şunları söyledi:

”Bitcoin konusunda çok net olduk: Bitcoin bir emtiadır. Ether hakkında ise şimdiye kadar bir şey söylemedik. CFTC Başkanı olarak benim görüşüm Ether’in emtia olduğu yönündedir.”

Tarbert, altcoinlerin durumu hakkındaki mevcut belirsizliği kabul ediyor. Ancak, benzer dijital varlıkların benzer şekilde sınıflandırılması gerektiğini iddia ediyor. Tarbert, Bitcoin Cash (BCH) ya da Ethereum Classic (ETC) gibi para birimlerinin orijinal varlık ile aynı şekilde ele alınması gerektiğini önerdi.

Tüm bunlara ek olarak Blockchain teknolojisi ve kripto paralar konusunda ABD’nin nasıl bir tutum sergilemesi gerektiği konusunda da görüşlerini paylaştı. Tarbert:

“Blockchain ve dijital varlıkların ABD için olan önemini vurgulamak istiyorum. Özellikle de CFTC Başkanı olarak ABD’nin bu teknolojide lider olmasını destekliyorum.”

Bu arada, ABD SEC’nin, Bitwise ve NYSE Arca tarafından önerilen Bitcoin ETF’yi reddettiğini gördük. Düzenleyici kurum, özellikle sahte ticaret hacimlerinin ve faaliyetlerinin kripto alanında ne kadar yaygın olduğu göz önüne alarak, Bitcoin piyasalarındaki şeffaflık eksikliğini ana neden olarak gösterdi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?