ABD Başkanı Trump’tan, Ripple Yönetim Kurulu Üyesi İçin Önemli Karar!

ABD Başkanı Donald Trump, eski bir Ripple yönetim kurulu üyesi ve bir kripto medya kuruluşu Modern Consensus’un kurucu ortağı olan Ken Kurson’ı affetti.

Kurson, Çarşamba günü erken saatlerde, başkanlığının sona ermesine 12 saatten az bir süre kala Trump’tan tam bir af alan 73 kişiden biri oldu. 70 kişinin de cezaları hafifletildi, ancak listede geçen ay affedilmesi düşünülen Silk Road kurucusu Ross Ulbricht yoktu. Ulbricht ile birlikte Bitcoin kullanımının yaygınlaşmasına yardımcı olan Wikileaks kurucusu Julian Assange; Wikileaks’e bir ABD gözetim programı hakkında bilgi veren Edward Snowden da listede yer almayan isimler.

Çarşamba günkü afların diğer alıcıları arasında, 2018’de dolandırıcılık suçlamalarıyla 2020 tutuklanmasından önce bir kripto para birimi projesi üzerinde çalıştığını söyleyen eski kampanya stratejisti Steve Bannon yer alıyor. Diğer dikkat çeken isimler, rapçi Lil Wayne ve Kodak Black.

Listede Ulbricht’in adının bulunmaması, Silk Road kurucusunun affını yıllardır savunan kripto endüstrisindeki birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor. 2012’den beri Kongre Üyesi olan Temsilci Thomas Massie (R-W.V.), Snowden gibi kişilerin yanı sıra Ulbricht’in affının sesli savunucusuydu. Trump, Başkan seçilen Joe Biden yemin ederek resmi göreve başlayana kadar affetmeye devam edebilir.

Son olarak başkanlık affı, ABD Başkanın görev süreleri boyunca herhangi bir zamanda herhangi bir federal suçu affetmesi için verilen bir yetkidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.