ABD Başkanı Trump’tan, Ripple Yönetim Kurulu Üyesi İçin Önemli Karar!

0
384

ABD Başkanı Donald Trump, eski bir Ripple yönetim kurulu üyesi ve bir kripto medya kuruluşu Modern Consensus’un kurucu ortağı olan Ken Kurson’ı affetti.

Kurson, Çarşamba günü erken saatlerde, başkanlığının sona ermesine 12 saatten az bir süre kala Trump’tan tam bir af alan 73 kişiden biri oldu. 70 kişinin de cezaları hafifletildi, ancak listede geçen ay affedilmesi düşünülen Silk Road kurucusu Ross Ulbricht yoktu. Ulbricht ile birlikte Bitcoin kullanımının yaygınlaşmasına yardımcı olan Wikileaks kurucusu Julian Assange; Wikileaks’e bir ABD gözetim programı hakkında bilgi veren Edward Snowden da listede yer almayan isimler.

Çarşamba günkü afların diğer alıcıları arasında, 2018’de dolandırıcılık suçlamalarıyla 2020 tutuklanmasından önce bir kripto para birimi projesi üzerinde çalıştığını söyleyen eski kampanya stratejisti Steve Bannon yer alıyor. Diğer dikkat çeken isimler, rapçi Lil Wayne ve Kodak Black.

Listede Ulbricht’in adının bulunmaması, Silk Road kurucusunun affını yıllardır savunan kripto endüstrisindeki birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor. 2012’den beri Kongre Üyesi olan Temsilci Thomas Massie (R-W.V.), Snowden gibi kişilerin yanı sıra Ulbricht’in affının sesli savunucusuydu. Trump, Başkan seçilen Joe Biden yemin ederek resmi göreve başlayana kadar affetmeye devam edebilir.

Son olarak başkanlık affı, ABD Başkanın görev süreleri boyunca herhangi bir zamanda herhangi bir federal suçu affetmesi için verilen bir yetkidir.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın