Nisan 18, 2020

ABD Başkanı Konuştu, Altın Fiyatları Düştü

ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD ekonomisini yeniden başlatma ve COVID-19 tedavisi hakkında erken veri sağlama planının ardından altın fiyatları Cuma günü yaklaşık %2 düştü.

CNBC tarafından hazırlanan bir rapora göre, spot altın fiyatları haftanın başında yedi yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra %1.8 düştü. Yatırımcılar, koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik durgunluğun endişelerini takiben son bir ay içinde altın fiyatını yükselttiler.

Trump’ın ABD ekonomisini kademeli olarak yeniden açma planının ardından finansal piyasalar güvende artış yaşadı. Raporda ABD’li uyuşturucu üreticisi Gilead Sciences Inc’in ağır COVID-19 hastalarını tedavi etmek için kullanılan deneysel ilacıyla ilgili erken veriler yer aldı.

ActivTrades baş analisti Carlo Alberto De Casa pazarın rahatlamasının erken olabileceğine dikkat çeken bir not yayınladı.

Yatırımcılar, Gilead ilacının koronavirüs tedavisinde ve hastaların iyileşmesini hızlandırmadaki görünür etkinliğini belki de biraz erken kutluyorlar. Bu senaryoda, portföylerindeki altın yüzdesini arttırmaya daha az ihtiyaç duyuyorlar ve daha riskli bazı varlıklara geri dönüyorlar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.