ABD Başkan Adayı, Kripto Para Sektörü Hakkında Konuştu!

0

2020 yılında düzenlenecek olan ABD Başkanlık Seçimi güçlü adaylarından olan, girişimci Andrew Yang, kripto para endüstrisine dair planlarını açıkladı.

2020 ABD başkanlık seçimlerinde güçlü bir aday olarak dikkat çeken Yang, geçtiğimiz günlerde bir blog yazısı yayınladı. Yang, kripto para alanında uygun regülasyon olmamasısı sebebiyle çok fazla dolandırıcılık görüldüğünü belirterek buna çözüm getirebileceğini söyledi. Andrew Yang:

“Önümüzde olan diğer ülkeler bu yeni pazara önderlik ediyor ve yetişmemiz durumunda uymamız gereken kurallar koyuyor. Bunu çözmemiz ve erken davranmamız gerekmekte.”

Andrew Yang, Başkan Donald Trump’ın aksine kripto para birimleri ve dijital varlıklara olan sempatisi ile de biliniyor. Yang kripto para birimleri ve dijital varlıkların hali hazırda önemli miktarda ekonomik faaliyet oluşturduğunu belirtti. Yang:

“Bu varlıkları düzenlemek için ulusal bir çerçeve ortaya çıkmamıştır, bazı federal kurumlar birbiriyle çelişen yargı alanları talep etmektedir.”

Blockchain ve kripto paralar gibi yeni teknolojiler ile ilgili düzenlemeler oluşturabilmek için ilk olarak bunların anlaşılması gerektiğini vurgulayan Yang, ABD hükümetinin bu konuda yetersiz kaldığını söyledi.

Son olarak Andrew Yang, 2020 ABD başkanlık seçimini kazandığı takdirde, blockchain tabanlı mobil oylama sistemi oluşturacağını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın