Kasım 17, 2019

ABD Başkan Adayı, Kripto Para Sektörü Hakkında Konuştu!

2020 yılında düzenlenecek olan ABD Başkanlık Seçimi güçlü adaylarından olan, girişimci Andrew Yang, kripto para endüstrisine dair planlarını açıkladı.

2020 ABD başkanlık seçimlerinde güçlü bir aday olarak dikkat çeken Yang, geçtiğimiz günlerde bir blog yazısı yayınladı. Yang, kripto para alanında uygun regülasyon olmamasısı sebebiyle çok fazla dolandırıcılık görüldüğünü belirterek buna çözüm getirebileceğini söyledi. Andrew Yang:

“Önümüzde olan diğer ülkeler bu yeni pazara önderlik ediyor ve yetişmemiz durumunda uymamız gereken kurallar koyuyor. Bunu çözmemiz ve erken davranmamız gerekmekte.”

Andrew Yang, Başkan Donald Trump’ın aksine kripto para birimleri ve dijital varlıklara olan sempatisi ile de biliniyor. Yang kripto para birimleri ve dijital varlıkların hali hazırda önemli miktarda ekonomik faaliyet oluşturduğunu belirtti. Yang:

“Bu varlıkları düzenlemek için ulusal bir çerçeve ortaya çıkmamıştır, bazı federal kurumlar birbiriyle çelişen yargı alanları talep etmektedir.”

Blockchain ve kripto paralar gibi yeni teknolojiler ile ilgili düzenlemeler oluşturabilmek için ilk olarak bunların anlaşılması gerektiğini vurgulayan Yang, ABD hükümetinin bu konuda yetersiz kaldığını söyledi.

Son olarak Andrew Yang, 2020 ABD başkanlık seçimini kazandığı takdirde, blockchain tabanlı mobil oylama sistemi oluşturacağını söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?