Ocak 22, 2024

Ünlü CEO’dan Çarpıcı İddia: ABD Bankalarının Sıradaki Altcoin Tercihi O Olabilir!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yakın zamanda yaptığı bir açıklamada  ABD bankalarının XRP token’ı benimseme potansiyeline dikkat çekti. Yakın zamanda Ben Armstrong’un kanalında bir röportaj gerçekleştiren Garlinghouse, ABD bankalarının yerel token’larını benimsemesinin başarının “temel anahtarı” olacağını belirtti.

Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 2020 yılında şirkete ve yerel token XRP’ye dava açmasından bu yana iki yılı aşkın bir süredir zorlu bir dönemden geçiyor. Düzenleyiciler Ripple ve yöneticilerini “kayıtsız, devam eden bir dijital varlık menkul kıymet teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para toplamakla” suçlamıştı.

Ripple, XRP token’ın küresel olarak genişlemesini ve daha geniş çapta benimsenmesini öngörmesine rağmen, yasal zorluklar nedeniyle sık sık engellerle karşılaştı. Ancak, 2023 yılında Yargıç Analisa Torres’in token’ı menkul kıymet olmayan olarak sınıflandıran dönüm noktası yönündeki kararı davada kritik bir dönüm noktasını oluşturdu. Ben Armstrong’a göre, Ripple’ın SEC’e karşı kazandığı zafer, Ripple’ın vizyonuna ulaştığının ipuçlarını veriyor.

Armstrong, Ripple’ın yazılımının bankaların XRP’yi benimsemesini engelleyen kusurlarına da değindi. Ünlü isme göre bankalar Ripple’ın uluslararası ödemelerde yazılımını kullanır olmasına rağmen bir XRP tutma zorunluluğu olmadığı için token almadığını belirtti.

CEO Brad Garlinghouse da sorunu çözdükten sonra şirketi Ripple, önceki ürünlerin yerine RippleNet ve ODL’yi (On-Demand Liquidity) tanıttı. Bu yenilik, Ripple’ın blok zincirini kullanmak için XRP tutmayı gerektirdiğinden, token’ların daha geniş çapta benimsenmesinin önünü açacağı tahmin ediliyor.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?