AB Milletvekili: “Bu Altcoin Kripto Alanının Roketi!”

Avrupa Birliği Parlamento Üyesi (Milletvekili) Stefan Berger, Cardano Vakfı CEO’su ile görüştü. Söz konusu görüşmede Avrupa Birliği kripto düzenleme paketi (MiCA) konulu olduğu belirtildi. AB Milletvekili Berger ise “Cardano, kripto alanında bir roket” yorumunu paylaştı.

Toplantıyı paylaşan Frederik Gregaard, Alman politikacının Cardano hakkında anlayışlı sorular sorduğunu açıkladı. Gregaard’a göre Berger, AB genelinde blockchain uygulamalarının büyütmesini teşvik ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 2019 yılından bu yana, Almanya Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) mensubu Alman ekonomist ve politikacı Dr. Stefan Berger, Avrupa Parlamentosu üyesi. Daha önce Kuzey Ren-Vestfalya Eyalet Parlamentosu’nda görev yaptı.

Kapsamlı Kripto Varlık Piyasaları (MiCA), AB kripto düzenleme paketinin bir taslağı. Nisan ayında Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi tarafından kabul edildi. Düzenleme, kripto borsalarının (her türlü takas yapan) düzenlenmesi ve tüm büyük kripto para birimlerinin ve stabilcoin’lerin durumu dahil olmak üzere kripto para birimi endüstrisinin birçok farklı yönünü ele alıyor.

Stefan Berger, 10 Ekim’de paylaştığı bir tweet’te komitenin MiCA mevzuatını kabul ettiğini doğruladı.

Cardano %15 Yükseldi

Cardano fiyat grafiği
ADA/USD – CoinMarketCap

Cardano (ADA), %15’e varan artışla ilk 10 kripto para birimi arasında en çok yükselen oldu. Bu, on-chain analitik firması Santiment’in Cardano’nun Ocak 2019’dan bu yana olduğu gibi hiçbir zaman küçümsenmediğini belirtmesinin ardından geldi.

22 Ekim’de Santiment, “Cardano şu anda Ocak 2019’dan bu yana gerçekleşen değerine kıyasla en düşük nispi konumunda oturuyor. Bu, ortalama trader kayıplarına dayalı bir değer düşüklüğünün işareti. MVRV Z-Score bu seviyeye ulaştı.”

Sonuç olarak haber hazırlandığı sırada ADA, son 24 saatte %13 artışla 0,40 dolardan işlem görüyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.