AAVE, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) Kısa Vadeli Yorumu: 12 Şubat 2021

0
  • Dogecoin fiyat pompalaması etkisini yitirmeye başladı.
  • Cardano zirveden aşağı inerken kendisine yeni bir destek noktası yarattı.
  • AAVE, rekor seviyesi sonrası düşüş baskılarını üzerinde hissediyor.

Dogecoin (DOGE)

0,088 dolara kadar pompalanan fiyatıyla DOGE son günlerin en çok konuşulan varlıklarından birisi olmuştu. Pompa etkisinin sönmeye başlaması o seviyeden sonra etkisini göstermiş ve sert düşüşle 0,06 dolarlara kadar düşüş görülmüştü. Ancak son hafta içinde farklı  ara pik noktalarını yakalayan varlık dalgalı bir izlenim veriyor olsa da bir süredir 0,07 dolar ve biraz üzerinde yatay bir işlem görüyordu.

RSI nötr seviyede yer alıyor ve MACD indikatörü gün içinde olumsuz bir izlenim verecek şekilde negatif bölgedeydi. Anca son birkaç saatte pozitif yöne doğru bir ilerleme söz konusu. B. Bantlarında son iki gündür sıkışmalar görülüyor.

Kaynak: Tview

Günün erken saatlerinde Bantlardaki bir kesik fiyatın bir miktar daha düşmesini tetikledi. Fiyat şu an için hareketli ortalamanın üzerinde seyrediyor. Bununla birlikte SAR verileri DOGE için alış sinyalleri veriyor. CMF kanadında ise taleplerin nötr seviyeye doğru dünkü aşırı azalmaya nazaran bir ilerleme söz konusu.

DOGE kısa vadede bu verilere göre bir miktar daha artabilir. Ancak şu an içinde bulunduğu değer aralığında destek seviyesi olan 0,064 dolarlık seviyeye gerilemesi DOGE için risk barındırıyor. Talepteki popülarite azalmasıyla birlikte düşüş fiyatın iyice kırılmasına da neden olabilir. 0,0698 dolarlık karşı direncin kırılması da fiyatın bir üst noktaya ilerlemesinde başka bir engel oluşturuyor.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) dün akşam saatlerinde yaşadığı ivmeyle beraber 0,97 dolara kadar ulaşmayı başardı fakat direnç noktasında problemlerle karşılaştı. Varlık birkaç saat boyunca dirence karşı durmaya çalışsa da karlılık faktörü baskın çıktı ve fiyatı aşağı doğru ittirdi.

1 dolarlık Cardano hedefine az kalmış olmasına rağmen süreç biraz da uzamış oldu. Geri çekilmenin yaşandığı durumda Cardano 0,88 doları kendisi için yeni bir destek noktası olarak kabul ettirdi. Varlık uzun bir süre bu seviyede tutunduktan sonra tekrar artışa geçti.

Kaynak: Tview

SAR ve RSI verileri düşüşün arkasındaki durumu bildiriyor diyebiliriz. Varlık için karlılık göz önüne alındığında ciddi satış baskısı oluşturmuş durumdaydı. MACD pozitif bölgede olsa da satış sonrası düşüş hareketi izledi. Dengeli işlem hacmi verileri ADA için stabil bir çizgide ilerliyor. Hacimdeki bu standart şu an için iyi bir işaret. Bununla birlikte Chaikin verileri de olumlu bölgede yerini koruyor.

Kaynak: Tview

Tüm veriler şu an için yatay eksende hareketliliğe dönmüş gibi duruyor. SAR değeri de son saatlik verilerde alış sinyalleri vermekte. Bununla birlikte Cardano önümüzdeki saatlerde tekrar direnç noktasına doğru test etmeye çalışabilir. Direnç noktasından tekrar geri dönmesi halinde 0,76 dolar seviyesine kadar desteğe ihtiyaç duyabilir. Bazı yatırımcılar için ise fırsat bu seviyede oluşabilir. Önümüzdeki saat verileri 1 doların aşılması ihtimali konusunda daha destekleyici veriler sunabilir. Fakat boğa aktivitesi bu şartlar altında yükselerek devam ettirilirse önümüzdeki günlerde 1 dolar aşılması oldukça muhtemel.

AAVE

Geçtiğimiz gün direnç seviyesi olan 542 doları aşarak kendisine bir ivme yolu açan AAVE hem 568 dolarlık direnç baskısı hem de karlılıkların satış baskısı yapması sonucu düşüşe geçmişti. 490 dolara kadar dip düşüşlere şahitlik eden varlık bir süredir yatay fiyat kanalında hareket ediyor.

AAVE için akşam saatlerine kadar satış baskısı hakim olsa da bu saatler itibariyle durum tersine dönmüş gibi duruyor. Ayrıca B. Bantlarında bir süredir kanalın da etkinliğiyle volatilitenin azlığı kanalı daralmaya zorluyor.

Kaynak: Tview

Hareketli ortalamanın altına düşme tehdidi alan varlık için yukarı yönde hareket çabası gün içerisinde çokça tekrarlandıkça Bununla beraber RSI saatlik ve 30 dakikalık grafiklerde nötr seviye ve altında seyrediyor. MACD indikatörü de düşüş eğilimini tekrarlıyor. Taleplerde ise ciddi bir düşüşün olduğu ve işlem hacim verilerinin de azaldığı görülüyor.

Kaynak: Tview

Tüm bu durumlar beraberinde bir yükseliş öncesi geri çekilmenin biraz daha devam edebileceği yönünde izlenim veriyor. Bu çekilme destek seviyesi olan 507 dolara kadar inebileceğini ifade etse de talebin azlığı riski arttırıyor. Önümüzdeki günler için takipte kalmakta fayda var. Alım sinyalleri bu düşüşler ile birlikte artış gösterebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın