Eylül 16, 2023

9 Trilyon Dolarlık Varlık Yöneten BlackRock’ın BTC Satıp O Altcoin’i Alacağı İddiası Ortalığı Karıştırdı!


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:15

Sosyal medyada dolaşan bir paylaşımda 9 trilyondan fazla varlık yöneten Blackrock şirketinin kripto varlıklarını Bitcoin’den XRP token’a çevireceği iddia edildi. Paylaşım kısa sürede viral olurken, haberlerin herhangi bir güvenilir kaynağa sahip olmadığını belirtmek önemli.

WallStreetBulls adlı hesaptan paylaşılan sahte haber, Blackrock şirketinin “kurumsal güvenin daha sürdürülebilir ve verimli dijital varlıklara doğru kaydığını” iddia ediyordu. Bu iddiada ise şirketin BTC varlıklarını XRP’ye kaydıracağı iddia ediliyor.

Buna rağmen, Mason Versluis gibi kripto topluluğunun bazı üyeleri, yatırımcıları “sağlam kanıt görene kadar hiçbir şeye inanmamaya” çağırarak dikkatli olmaya çağırdı.

BlackRock’ın kripto para piyasasında temkinli adımlar attığı doğru, ancak odağını Bitcoin’den XRP‘ye kaydırdığını gösteren somut bir kanıt hala yok.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere finans devi gerçekten de bir Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu, ancak bu karar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu tarafından geciktirilmeye devam ediyor.

BlackRock’ın CEO’su Larry Fink de kripto endüstrisinin “finansta devrim yaratma” potansiyelini destekleyerek daha önceki şüpheciliğinden uzaklaştı. Yine de tüm bu hamleler, herhangi bir kripto para birimine özel bir odaklanmadan ziyade dijital varlıklara yönelik geniş bir ilgiye işaret ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?