İsrail Vatandaşı Oda Arkadaşından 9 Milyon Dolar Değerinde Dash Çaldı

0

İsrail kaynaklarına göre, Afek Zard adlı bir adam, arkadaşı Alexei Yaromenko’nun kripto para birimini öğrendikten sonra Yaromenko’dan 75.000 Dash’i çalmakla suçlandı. Bildirildiği üzere Yaromenko, Ürdün ve Mısır sınırlarının yakınında, İsrail’in güney tarafındaki Eilat’ta ki dairesinde yalnız yaşıyordu ve Zard’a güveniyordu.

9 Milyon Dolar Değerinde Dash Çalındı

Yetkililer, Zard’ın Yaromenko’nun kendisine verdiği anahtar ile daireye girdiğini açıkladı. Henüz kimseyi suçlamadılar, fakat Zard’ın yardım alma ihtimalinden bahsettiler. Yaromenko’nun Dash cüzdanının şifresini nasıl tehlikeye attığı belli değil, fakat Dash’in toplam dört adres içeren anonimleştirme özelliklerini kullanarak 75.000 Dash‘i aktardığı ortada. Basın zamanında, 75.000 Dash, 9 milyon dolar değerinde. Hırsızlık sırasında 82.50 dolar değerinde olduğu bildirildi.

75.000 Dash, sizi Dash’de ki zenginler listesinin başına getirmek için yeterli ve neredeyse tüm Dash’lerin %1’ine denk geliyor. Ağda ki en zengin cüzdan, basına göre 125.000’in üzerinde Dash’e sahip. Yaromenko’nun hangi adreslere sahip olduğunu doğrulayamıyoruz, fakat zenginler listesinde Ocak ayından bu yana önemli değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz.

Devlet, Zard’ın hırsızlığını gizlemek amacıyla koinleri karıştırdığından bahsetti. Zard’ın suçlu olduğuna nasıl karar verdikleri net değil, fakat mağdurdan elde edilen tanıklıkla fiziksel delil ve tanıklığın suçluya karşı açılan davaya bir katkısı olduğu görülüyor.

Bildirildiği üzere, Yaromenko 2013’ten beri kripto ticaretiyle ilgileniyor. Dash’ten başka tuttuğu bir kripto para olup olmadığı bilinmiyor, ancak Dash’in Zard’ın erişim sağladığı kripto parası olduğu biliniyor.

Yaşanan bu hırsızlık, kripto para birimini depolamak için güvenli bir aygıt kullanmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Yaromenko’nun donanım cüzdanı kullanması kaybını önlemeye yardımcı olabilirdi. Ledger ve Trezor gibi donanım cüzdanları, kripto paraların çalınmasını zorlaştırıyor.

Kaynak:ccn

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın