Nisan 22, 2019

İsrail Vatandaşı Oda Arkadaşından 9 Milyon Dolar Değerinde Dash Çaldı

İsrail kaynaklarına göre, Afek Zard adlı bir adam, arkadaşı Alexei Yaromenko’nun kripto para birimini öğrendikten sonra Yaromenko’dan 75.000 Dash’i çalmakla suçlandı. Bildirildiği üzere Yaromenko, Ürdün ve Mısır sınırlarının yakınında, İsrail’in güney tarafındaki Eilat’ta ki dairesinde yalnız yaşıyordu ve Zard’a güveniyordu.

9 Milyon Dolar Değerinde Dash Çalındı

Yetkililer, Zard’ın Yaromenko’nun kendisine verdiği anahtar ile daireye girdiğini açıkladı. Henüz kimseyi suçlamadılar, fakat Zard’ın yardım alma ihtimalinden bahsettiler. Yaromenko’nun Dash cüzdanının şifresini nasıl tehlikeye attığı belli değil, fakat Dash’in toplam dört adres içeren anonimleştirme özelliklerini kullanarak 75.000 Dash‘i aktardığı ortada. Basın zamanında, 75.000 Dash, 9 milyon dolar değerinde. Hırsızlık sırasında 82.50 dolar değerinde olduğu bildirildi.

75.000 Dash, sizi Dash’de ki zenginler listesinin başına getirmek için yeterli ve neredeyse tüm Dash’lerin %1’ine denk geliyor. Ağda ki en zengin cüzdan, basına göre 125.000’in üzerinde Dash’e sahip. Yaromenko’nun hangi adreslere sahip olduğunu doğrulayamıyoruz, fakat zenginler listesinde Ocak ayından bu yana önemli değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere devlet, Zard’ın hırsızlığını gizlemek amacıyla koinleri karıştırdığından bahsetti. Zard’ın suçlu olduğuna nasıl karar verdikleri net değil, fakat mağdurdan elde edilen tanıklıkla fiziksel delil ve tanıklığın suçluya karşı açılan davaya bir katkısı olduğu görülüyor.

Bildirildiği üzere, Yaromenko 2013’ten beri kripto ticaretiyle ilgileniyor. Dash’ten başka tuttuğu bir kripto para olup olmadığı bilinmiyor, ancak Dash’in Zard’ın erişim sağladığı kripto parası olduğu biliniyor.

Yaşanan bu hırsızlık, kripto para birimini depolamak için güvenli bir aygıt kullanmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Yaromenko’nun donanım cüzdanı kullanması kaybını önlemeye yardımcı olabilirdi. Ledger ve Trezor gibi donanım cüzdanları, kripto paraların çalınmasını zorlaştırıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : ccn


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.