700 Milyon Dolarlık Bitcoin Borsalardan Silindi, BTC Likidite Krizi Artıyor

Coincorner CEO’su, Bitcoin likidite krizinin geçtiğimiz hafta 700 milyon dolarlık BTC’nin borsalardan silinmesi sonucu arttığına inanıyor.

İngiltere merkezli kripto borsasının başkanı Danny Scott, 700 milyon dolarlık Bitcoin’in uzun vadeli karmaşa nedeniyle borsalardan çekildiğine dikkat çekiyor. Scott yaşanan bu borsalardan çıkarma devam ettikçe kripto para devinin likidite krizi yaşadığını öne sürüyor.

Glassnode’un tablosuna göre 700 milyon dolarlık Bitcoin’in borsalardan çıkarılmasının yanı sıra, sıfır olmayan Bitcoin adreslerinin sayısının da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını görebiliyoruz. Adres sayısı şu anda toplam 32.899.276 olarak gözüküyor. Yaklaşık bir hafta içinde bin yeni cüzdanın eklendiğini söyleyebiliriz.

Uzun vadeli yatırımları ele aldığımızda kurumların Bitcoin’e oldukça ilgi gösterdiğini görüyoruz. Milyarderler Bitcoin rallisinin 2017’dekinden çok daha güçlü ilerlediğini öne sürüyor.

Bitcoin’in piyasa durumu ve kurumların düşüncesinin yanı sıra bankalarda kripto para devini artık “dijital altın” olarak kabul ediyor.

Kripto paranın gidişatına baktığımızda, her sektörün dijital varlıklara bakış açısının değiştiğini ve olumlu şekilde baktıklarını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.