Ekim 11, 2022

70 Milyarlık Balina Alımı Gerçekleşti! Meme Coin’de Yakımlar Azaldı

Kripto analiz portalı CryptEye’ye göre, bilinmeyen bir büyük yatırımcı, son 24 saat içinde 730.000 dolar değerinde SHIB satın aldı ve bu da yaklaşık 70.86 milyar SHIB’e eşit. Bu kripto para balinası tarafından son yedi gün içinde, SHIB alımlarına toplamda 833.498 dolar harcandı. Bunların yanında, yatırımcının portföyünde 3 trilyon SHIB‘ye eşit 31.15 milyon dolar değerinde meme coin mevcut.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere söz konusu satın alma, SHIB fiyatının %7’den fazla düştüğü gün geldi. Yeni haftaya 0.000011 dolar fiyatıyla giriş yapan SHIB’nin fiyatı o kadar düştü ki, parasal olarak bir anda bir sıfır daha ekledi. Meme coin fiyatının bu hafta ulaştığı en yükse değer 0.00001175 dolar oldu, en düşük değer ise 0.000009993  dolar.

Buna rağmen, dünkü en acı verici düşüşten bu yana, bir yatırımcı satın alımında zaten %2 ila %3 kazanmayı başarmış olabilir.

meme coin Shiba Inu

Balinaların meme coin takıntısı

SHIB’nin Ethereum’dan sonra portföydeki en büyük paya sahip olduğunu göz önünde bulundurursak, bu balinanın kim olduğunu ve Shiba Inu projesine doğrudan bağlı olup olmadığını bilmek zor. WhaleStats’a göre, ETH dışındaki kripto para birimleri arasında SHIB, portföyün %73’ünü oluşturuyor.

Ek olarak, meme coin hala en büyük yüz Ethereum balinasının portföylerinde büyük bir paya sahip. Aynı verilere göre, bu büyük yatırımcı grubunun toplam portföyünün %5.11’i 126.4 milyon dolara eşdeğer olan SHIB’ye aittir.

SHIB’in yakım oranı azaldı

Shibburn web sitesinde yayınlanan verilere göre, son 24 saat içinde, SHIB ordusundaki çeşitli kuruluşlar ve kişiler, kalıcı olarak kilitlenecekleri çıkmaz cüzdanlara 25,023,396 SHIB token aktardı.

Shiba Inu kripto para

Bu yakım, Shiba Inu’nun genel meme coin yakım oranını yüzde 45 oranında azaldığını gösteriyor.

Coin yakımı, köpek kripto para birimini daha sınırlı hale getirmek ve Shiba Inu’nun dolaşımdaki arzını azaltmak amacıyla gerçekleştirilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?