69 Milyon Dolarlık NFT Alıcısı: NFT Geleneksel Sanattan Çok Daha İyi

0

Dönüm noktası niteliğindeki açık artırmanın galibi, NFT’ler hakkındaki yatırım tezini açıklıyor. Dijital sanat koleksiyoncusu MetaKovan’a göre: “Non-fungible tokenler fiziksel emsallerinden on kat daha iyi.”

Geçtiğimiz günlerde blokchain girişimcisi Vingaresh Sundaresan olduğu ortaya çıkan anonim sanat patronunun, Beeple’in, “EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS” NFT’sini 69 milyon dolara satın aldığı öğrenilmişti.

Bu satın alımın ardındaki nedenleri Cointelegraph ile yaptığı özel bir röportajda açıklayan MetaKovan:

“İçerisinde resim, video, ses dosyası veya fiziksel bir varlığın dijital karşılığının kanıtını bulunduran “benzersiz dijital varlık” olarak tanımlanan NFT’lerin, geleneksel sanat eserlerine göre birçok avantajı olduğuna dikkat çekti. Depoloma maliyetleri olmaması, aktarmalarının kolay olması ve sahipliklerinin paylaşılabiliyor olması bu avantajlardan bazıları. Ayrıca, sosyal geçmişleri ve milliyetleri fark etmeksizin sanat dünyasını tüm dünyadaki dijital sanatçılar için demokratik bir hale getirebileceklerini düşünüyor.”

MetaKovan, NFT’lerin kriptoyu yaygın hale getireceğinden bile bahsetti: “Birçok insan NFT’ler aracılığıyla kripto ile tanışacak.”

Sanat patronu, NFT pazarındaki spekülatif balon hakkındaki potansiyel risklerle ilgili endişeleri reddetti. NFT’lerin etrafındaki çılgınlığın, benimsenmeyi hızlandırmaya hizmet ettiğini düşünüyor:

“Eğer bir spekülasyon varsa bu sorun değil, çünkü biz her şeyi hızlıca yapıyoruz.”

MataKovan sonuç olarak NFT pazarının; Ethereum ve Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin fiyatlarını etkileyeceğini düşünüyor, bunun da bir yıl veya daha yakın bir zaman içinde çok daha fazla insanın NFT’leri kullanıyor olacağı zaman gerçekleşeceğini de ekliyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın