Şubat 11, 2024

6.16 Milyarlık Alım: Bitcoin Balinaları Birikim Çılgınlığına Girdi!

Son dönemde, başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri, finansal dünyada önemli bir yer edinmeye başladı. Bu dijital varlıkların değeri giderek artarken, büyük yatırımcılar da bu alana ilgi göstermeye başladılar. Özellikle ABD’de Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanmasıyla birlikte, büyük yatırımcılar arasında Bitcoin’e olan ilgi ve yatırımların arttığı gözlemleniyor. Bu bağlamda, BTC balinaları olarak adlandırılan ve büyük miktarda sermayeye sahip yatırımcılar, son dönemde önemli bir birikim çılgınlığına girdiler.

Kripto analisti Ali Martinez’e göre, Bitcoin balinaları son üç hafta içinde 6,16 milyar dolar değerinde 140.000 BTC satın alarak adeta bir satın alma çılgınlığı yaşadılar.

11 Ocak’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi, uzun bir mücadelenin sonucunda gerçekleşti ve yatırımcılara gerçek varlık elinde bulundurmadan Bitcoin’e yatırım yapma olanağı sundu. Bu durum, Bitcoin’in artık geleneksel finansal sistemin bir parçası olarak kabul edilme yolunda önemli bir adım olarak görülüyor.

BTC balinalarının varlıklarında yaşanan artış, yatırımcıların piyasa dalgalanmalarına rağmen Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline güvendiklerini gösteriyor. Çoğu uzman, büyük balinaların piyasada belirleyici bir rol oynadığını ve bu tür yatırımcıların fiyatları manipüle edebilecek güce sahip olduğunu kabul ediyor. Ancak, bu durum aynı zamanda Bitcoin’in giderek daha fazla ilgi görmesiyle de ilişkilendirilebilir. Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin’e erişimi kolaylaştırdı ve bu da büyük yatırımcıların piyasaya girmesine olanak tanıdı.

Bunların yanında BTC balinalarının piyasaya olan ilgisi, kripto para birimlerinin gelecekteki potansiyelini ve kabulünü gösteren önemli bir göstergedir. Ancak, bu büyük oyuncuların piyasada önemli bir etkiye sahip olabileceği ve fiyatları manipüle edebileceği gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Net girişler de artmaya devam ediyor. BitMEX Research’e göre, spot Bitcoin ETF’leri Cuma günü 541,5 milyon dolarlık güçlü bir giriş gördü ve toplam 11.388 BTC net girişi gerçekleşti.

Son olarak tecrübeli trader ve Bollinger Bant’larının yaratıcısı John Bollinger, BTC fiyat trendinden bahsederek şunları söyledi:

“Artık beklenti, bir farklılık tespit edilene kadar üst bantta yukarı doğru bir yükseliş yönünde olmalıdır.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?