56 Milyonluk Alım: Yeni Cüzdanların Tercihi Bu Meme Coin Oldu!


Bir Nansen raporundan elde edilen veriler, yeni kripto cüzdanlarının geçen hafta 56 milyon dolar değerinde SHIB aldığını gösteriyor. Üstelik bu (stablecoin’ler hariç) yatırım yapılan en büyük kripto varlığı olduğunu gösteriyor.

Son veriler Shiba Inu’nin (SHIB), son yedi gün içinde yeni etkinleştirilen kripto cüzdanları arasında en çok alınan ve stablecoin olmayan token olduğunu ortaya koydu. Yani meme coin yatırımcılar arasında favori olmaya devam ediyor. Söz konusu Nansen raporuna göre, SHIB son yedi gün içinde 12.000’den fazla yeni cüzdana gönderildi ve bu, herhangi bir stablecoin olmayan varlık için en yüksek değer.

Yeni oluşturulmalarına rağmen, bu cüzdanların aslında yeni kripto yatırımcılarına ait olduğunu gösteren çok az kanıt var. Bununla birlikte, SHIB’nin aralarında çok yaygın olması, varlığın daha artan popülaritesinin bir işareti olarak değerlendirilebilir. Veriler, vurgulanan 12.000’den fazla cüzdanın bir hafta içinde 56 milyon dolara kadar Shiba Inu aldığını gösteriyor.

Bunların yanında SHIB içeren işlemlerin çoğu, SHIB yatırımcıları arasında favori gibi görünen Wrapped ETH (wETH) ve SHIB işlem çiftinden geldi. wETH/SHIB çiftinin likiditenin %65’ini oluşturduğu ve neredeyse %25’lik likiditenin de Shiba Inu’nun yönetim token’ı olan Bone ShibaSwap’e (BONE) atfedildiği bildirildi.

Meme Coin Neden Bu Kadar Popüler?

Kripto alanında Shiba Inu’ya olan ilgi, projenin devasa topluluğu ve umut verici bazı gelişmeler sayesinde artmaya devam ediyor. Shibarium’un merakla beklenen lansmanı, talebin artmasını sağlayarak projeyle ilgili artan heyecana da katkıda bulundu. SHIB kısa süre önce ilk 100 ETH balinası arasında en büyük yatırım haline geldi.

Son olarak meme coin son 24 saatte %1.58 düşüşte işlem görüyor ancak geçen haftaki %15.71’lik kazancını koruyarak ilk 25 varlık arasında son 7 günün en yüksek kazananı oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?