45 Milyon Değerinde Kripto Para Çalındı!

0
440

Çin kripto para sektörünün tanınan isimlerinden biri olan Dovey Wan, bugün yaptığı bir açıklama ile dikkatleri çekti. Way’ın aktardığı bilgilere göre, bir Bitcoin ve Bitcoin Cash balinası, 45 milyon dolardan fazla Bitcoin ile Bitcoin Cash çaldırdı.

Olayın açığa çıkmasının ardından söz konusu balina sosyal medya platformu Reddit üzerinde konuyla ilgili olarak bir paylaşım yaptı. Hesabından 45 milyon dolarlık kripto para çalındığını söyleyen isim, madencilere seslenerek bu işlemin iptal edilip edilemeyeceğini sordu. Kullanıcının aktardığı bilgilere göre 45 milyon dolarlık kripto paranın 30 milyon doları BCH, 15 milyon doları ise BTC’den oluşuyor.

Edinilen bilgilere göre çalınan kripto para birimleri telefona bağlı bir hesapta tutuluyordu ve basit bir sim hackleme yöntemi ile çalındı. Kripto paralarını kaybeden Bitcoin balinasının bu kadar fazla fonu sadece sim kart koruması ile elinde tutması tepki topladı. Bununla birlikte 45 milyon dolarlık kripto para anında satılırsa, büyük bir düşüşü meydana gelebilir.

Son zamanlarda bu tarz hack vakalarının yaygın oluşu, yatırımcıların daha dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın