Şubat 22, 2020

45 Milyon Değerinde Kripto Para Çalındı!

Çin kripto para sektörünün tanınan isimlerinden biri olan Dovey Wan, bugün yaptığı bir açıklama ile dikkatleri çekti. Way’ın aktardığı bilgilere göre, bir Bitcoin ve Bitcoin Cash balinası, 45 milyon dolardan fazla Bitcoin ile Bitcoin Cash çaldırdı.

Olayın açığa çıkmasının ardından söz konusu balina sosyal medya platformu Reddit üzerinde konuyla ilgili olarak bir paylaşım yaptı. Hesabından 45 milyon dolarlık kripto para çalındığını söyleyen isim, madencilere seslenerek bu işlemin iptal edilip edilemeyeceğini sordu. Kullanıcının aktardığı bilgilere göre 45 milyon dolarlık kripto paranın 30 milyon doları BCH, 15 milyon doları ise BTC’den oluşuyor.

Edinilen bilgilere göre çalınan kripto para birimleri telefona bağlı bir hesapta tutuluyordu ve basit bir sim hackleme yöntemi ile çalındı. Kripto paralarını kaybeden Bitcoin balinasının bu kadar fazla fonu sadece sim kart koruması ile elinde tutması tepki topladı. Bununla birlikte 45 milyon dolarlık kripto para anında satılırsa, büyük bir düşüşü meydana gelebilir.

Son zamanlarda bu tarz hack vakalarının yaygın oluşu, yatırımcıların daha dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.