Aralık 25, 2019

4.120 Adres ETH’yi, Fiyatı 1 Dolardan Daha Azken Satın Aldı

Yakın zamanda yayınlanan bir raporda, ETH adreslerinin yalnızca %8’inin dolaşımdaki ETH arzının üçte birinden fazlasına sahip olduğu ve bazı ETH sahiplerinin ICO katılımcıları olduğu belirtildi.

CoinDesk’e göre, blockchain istihbarat firması IntoTheBlock, ETH’nin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 Dolar’dan mevcut 128 Dolar fiyatına kadar düştüğünüde, 31.31 milyon adresin %90’ının Ehereum’u ortalama fiyatının üzerinde satın aldığını paylaştı. Bu duruma Para dışı satın alma deniyor.

Coindesk’e göre, bu para dışı adreslerin büyük bir kısmı, Ethereum’u 211 Dolar ile 530 Dolar aralığında satın alırken, 4.77 milyon adres ise 262 Dolar ile 352 Dolar arasında satın aldı. Yaklaşık 3.58 milyonu 745 Dolar ile 1.340 Dolar arasında satın aldı.

Rapora göre, toplam ETH adresi sayısının sadece %8’i Ethereum’u 128 Doların altından satın aldı. Adreslerin sadece %1.78’i ETH’yi ortalama şu anki güncel fiyatından satın aldı.

Ayrıca, 2.79 milyon adresin çoğu kripto parayı 0 ila 130 Dolar aralığında satın aldı ve 4.120 adresin ortalama satın alma maliyeti 1 Dolar’ın altındaydı. Bu, kripto para biriminin ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürülmesi ve birkaç cent ticaret yapması sırasında alındığını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?