3 Ocak Chainlink (LINK) İncelemesi: LINK İçin Durum Ne?

0

Bitcoin’in yeni 34.000 dolarlık yeni rekorunun arkasından diğer altkoinler ralliden nasibini almaya devam ediyor. Ancak lider varlığın takibini sürdüremeyen Chainlink yükselişten kendisine düşen payı ufak ivmelenmelerle alıyor.

Kaynak: Tradingview/LINK

Grafiklere bakıldığında LINK varlığının dalgalanma şeklinde bir hareket yakaladığı görülmekte. LINK için güçlü direnç seviyesi olan 12.449 dolarlık bandı birçok kez test etse de sınırları aşmakta zorlandı ve direnç ile 11.80 dolarlık bir bant üzerinde sıkıştığını görüyoruz.

Bitcoin ve diğer altkoinlerdeki bu yükselişin getirdiği sıçrama isteği Chainlink için de geçerli. Yani bir süre daha direnç seviyesini aşmak için fiyatı test edecektir. Güçlü piyasa değerinin de getirmiş olduğu LINK yatırımcılara uzun vadede kâr elde etme imkanlarını da sunabilir.

Grafikte ayrıntılara daha dikkatli bakıldığında son zamanlardaki hareketlilik merkezleri direnç seviyesini zorladığını daha net bir şekilde bizlere gösteriyor. Yukarı ivmelenme hareketi denge noktasını aşması durumunda yatırımcıları kendine çekerek artışı da tetikleyebilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu ivmelenmeler dalgalanmanın da etkisiyle kısa vadede yatırımcılarına zarara uğratabilecek düşüşlere de neden olabilir.

Son olarak Bitcoin’in rekor zorlamaları devam etse de BTC’nin altkoinler üzerindeki ciddi bakısı LINK için de bir risk anlamı taşıyor. Lider varlığın piyasasındaki olumsuz ivmelenme yaşanması da LINK için bir düşüş trendini getirebilir.

Haberin yazıldığı sırada LINK değeri 12,63 dolardan işlem görürken piyasa değeri yaklaşık olarak 5.07 milyar dolar olarak görülmektedir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın