3 Günde 383 Milyon SHIB Yandı! Sıradaki Toplu Yakım Ne Zaman?

383,5 milyon Shiba Inu tokeni daha yakıldı; ancak bütün bu toplu yakımlara rağmen fiyat düşmeye devam ederek 2021’in en düşük seviyelerine yaklaşıyor.

Son 24 saat içinde, 144,5 milyondan fazla SHIB tokeni kalıcı olarak dolaşımdan kaldırıldı, ancak bu düzenli token yakımlarının hala token fiyatı üzerinde hiçbir etkisi yokmuş gibi görünüyor. Shiba Inu fiyatı şu anda serbest düşüşe geçmiş durumda ve Ekim 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden gittikçe daha da uzaklaşıyor.

144,5 milyon SHIB sonsuzluğa uğurlandı!

SHIB topluluğunu büyük miktarda SHIB’i ölü bir cüzdana taşıyan birden fazla işlemden, yani coin burn’den* haberdar eden Twitter kullanıcısı @shibburn, son 24 saat içinde toplam 134.519.822 tokenin yakıldığını tweetledi. Bu yakım toplam 17 işlemde gerçekleşti

Bunu takiben yayınlanan tweet’te, kullanıcı birkaç milyon token için daha yakım işleminin gerçekleştiğini ve toplam sayının 144,5 milyona ulaştığını paylaştı.

İki gün önce 239 milyondan fazla SHIB yok edildi

Bugün yakılan köpek kripto tokenlerinin neredeyse iki katı da iki gün önce gerçekleşti. SHIB yakımlarını düzenlen ve destekleyen bir girişimci olan Steven Cooper, 15 Ocak’taki tweet’inde bu yakımı gerçekleştiren ekip olan, Travis Johnson’ın SHIB yakma oyunlarının arkasındaki ekibe seslenerek onları tebrik etti. Bu oyun şirketinin Twitter hesabı, şimdiye kadar 358.000.000’den fazla SHIB yakmış olduklarını gösteriyor.

Cooper’ın tweetine göre, iki gün önce, bu adamlar ölü bir cüzdana 239 milyondan fazla SHIB gönderdi, böylece hiç kimse bu paraları çekemeyecek veya harcayamayacak. Yani bu tokenler dolaşımdan çıkmış olacak.

Steven Cooper, düzenli SHIB yakımları da düzenleyen bir kripto müzik şirketi olan Bigger Entertainment’in sahibidir. Şirket tarafından YouTube’da canlı olarak düzenlenen son SHIB yakma partisi 26 Aralık’ta gerçekleşmiş, o gün, 239.600.144 SHIB token imha edilmişti.

Bir sonraki yakma partisinin ise 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gerçekleşeceği ortaya çıktı ve şimdiye kadar ekibin “yanma potasında” 1200 dolar değerinde SHIB bulunuyor.

30 Aralık’ta Cooper, ekibinin şimdi 100.000 dolar değerinde SHIB (3.409.943.656) token yakmayı planladıklarını açıklamıştı.

Son SHIB fiyat hareketi

İkinci en büyük köpek kripto para birimi olan Shiba Inu, 15 Ocak’ta 0,00003146 dolarlık zirveye ulaştığından bu yana yaklaşık yüzde 10 kaybetti. Yazının yazıldığı sırada ise token 0,000002876 dolar değerinde işlem görüyor.

Geçen hafta, SHIB, Robinhood uygulamasının yakında meme kripto para birimini listeleyeceği söylentileri üzerine yaklaşık yüzde 20 oranında toparlanmıştı. Ancak şirketin üst düzey yöneticisinin bu söylentiyi onaylamaması üzerine fiyat hareketi kalıcı olmadı. Şirketin finans müdürü Jason Warnick, iddiaları reddetmese de Robinhood’un listeleme seçeneklerini açık tuttuğunu ve müşterilerinin isteklerini dikkate aldıklarını belirtti.

*Coin burn (coin yakma), kripto varlıklarının piyasa değerini yüksek tutmak ve enflasyonu dengelemeye çalışmak için kullanılan bir yöntemdir. Teoride, bir coin’in arzının büyük bir kısmı ortadan kaldırıldığında, o coin’e olan talepte bir artış görülür ve sonuç olarak fiyat fırlar.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.