Ağustos 7, 2022

3 Analist: Ethereum Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor!


Son güncellenme : 08.08.2022 - 09:46

2018 ayı piyasası sırasında Bitcoin’in (BTC) dip fiyatını doğru bir şekilde tahmin eden kripto stratejisti, Ethereum (ETH) sahiplerine bir uyarıda bulundu.

Smart Contracter takma adıyla tanınan analist, 210.300 Twitter takipçisine, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un, yaklaşık 2.000 dolara doğru bir ralli yapabileceğini söyledi. Ancak analist bu gelişmenin ardından ETH fiyatının %36 oranında değer kaybedeceği görüşünde.

“ETH hafta sonu burada yeni bir zirve yaparsa, günlük grafikte beş dalga hareketini tamamlar ve yeni haftada potansiyel bir zirve oluşturur. ‘Eğer’ (bu formasyon) yeni bir zirve ile teyit edilirse, önümüzdeki ay 1.270 dolar civarında bazı uzun vadeli satın alma fırsatları sunulabilir.”

Ethereum dolar grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analistin yararlandığı Elliot Wave teorisi, dalgalar halinde tezahür eden ve kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz aracıdır. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir trendi tersine çevrilmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçer.

Yine popüler analistlerden Pentoshi, Smart Contracter’ın ETH hakkındaki görüşüne katılıyor. Pentoshi, 592.300 Twitter takipçisine, Ethereum’un büyük bir direnç alanı çevresinde yükseliş mücadelesi verirken muhtemelen düzeltme yaşayacağını söyledi.

“Haftalık grafiklerde oluşan iyi doji’yi (açılış ve kapanış fiyatlarının eşit olduğu, uzunluk olarak da küçük bir ticaret aralığı olduğunu gösteren finansal terimdir)  severim. Dirence girdikten sonra genellikle ne olur? Dirençte zayıflığın oluştuğunu iddia edebilirsiniz. Sonrasına inanamazsınız.”

Ethereum grafiği

Smart Contracter ve Pentoshi ETH’de düşüş bekliyor olsa da, popüler kripto stratejisti Altcoin Sherpa, Ethereum’un 1.700 dolarda yer alan direnci kırmayı başarırsa yükseliş momentumunu canlı tutmak için iyi bir şansı olduğunu söylüyor.

“Basit düşünün. Ethereum bu aralığa kabul edilirse, 2.000 doların en yüksek seviyelerine doğru bir hareket görebileceğimizi düşünüyorum. Bence ETH/USD piyasaya öncülük ettiği için bu olursa her şey yükselmeye devam eder.”

Ethereum analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?