Şubat 2, 2023

270 Milyarlık Meme Coin Transferi! Düşüş Mü Geliyor?

İflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager, dikkat çeken birkaç meme coin transferi gerçekleştirdi. Voyager; Coinbase, Kraken ve Binance.US’a her biri 90 milyarlık üç ayrı işlemde 270 milyarlık SHIB gönderdi. İşte detaylar.

Kripto analiz platformu Lookonchain, söz konusu gelişmeleri Twitter aracılığıyla paylaştı. Transferler yaklaşık 12 saat önce gerçekleşti. Daha ayrıntılı verilere göre ilk transferde meme coin’ler Lookonchain’in Binance.US para yatırma adresi olarak adlandırdığı yere gönderildi. Öte yandan Lookonchain’e göre kripto kredi sağlayıcısı hala 6.8 trilyon SHIB’ye sahip.

Bu işlemlerin arkasındaki neden bilinmiyor. Ancak büyük miktarlarda yapılan bu transferler meme coin topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Topluluk içinden birçok kişi, Voyager’in alacaklılara geri ödeme yapmak için son piyasa rallisinden para kazanmak istediğini düşünüyor. Buna ek olarak, bir satış ihtimali karşısında SHIB fiyatının olumsuz etkilenebileceğine dair bir korku da oluştu.

Meme coin, genel piyasada devam eden ralliye uygun olarak son 24 saatte %2.91 artışla 0.000012 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Voyager’ın Mayıs ayında tüm kripto alanı üzerinde dalga etkisi yaratan Terra ekosisteminin çökmesinin ardından Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Şirket ile ilgili son gelişmede Voyager, varlıklarının Binance US’e 1.02 milyar dolar karşılığında satmak için ilk mahkeme onayını aldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?