Eylül 19, 2023

263 Dolarlık Pepe Yatırımcısını Milyoner Yapmıştı; Sıradaki Pepe Coin Wall Street Memes Mi?


Son güncellenme : 19.09.2023 - 12:14

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Son yıllarda erken yatırımcılarının yüzünü güldüren birçok meme coin projesine şahit olduk. 2023 yılının başarılı meme coinlerinden biri Pepe coin, meme coin sektörünün sadece eğlence amaçlı olmadığını bize kanıtladı.

Bir kripto analitik firması olan Arkham Intelligence, bir yatırımcının 14 Nisan’da sadece 263 dolar karşılığında 5,9 trilyon PEPE satın aldığını ve 3 hafta gibi kısa bir sürede 8 milyon dolar gibi muazzam bir kâr elde ettiğini açıkladı. Evet, 263 dolar sadece üç hafta içinde 8 milyon dolara dönüştü! Bu, yüzde 4,5 milyondan fazla şaşırtıcı bir kazanç demek.

Pepe coin, Dogecoin ve Shiba Inu’nun başarısının ardından kripto alanında ortaya çıkan birçok meme coinden biri.

Meme coinler genellikle mizahi veya viral görüntülere dayanıyor ve hızlı kazanç ya da eğlence arayan yatırımcıların ilgisini çekebiliyor.

Pepe coin fırsatını kaçıran yatırımcılar, yeni ön satış tokenlerine yöneliyor.

Son zamanlarda kripto yatırımcılarının ilgisini çeken, “sıradaki Pepe Coin hangisi” sorusuna sıklıkla yanıt verilen yeni proje Wall Street Memes (WSM). Gelin projenin detaylarını birlikte inceleyelim.

Wall Street Memes (WSM) Nasıl Bir Proje?

Son ayların en çok konuşulan meme coinlerinden biri de Wall Street Memes (WSM). Wall Street Memes token Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Çok kısa bir sürede, ön satışından 25 milyon doları aşan bir fon elde etti.

Genellikle proje ekipleri, meme projelerinin ön satışlarından 50 bin ile 2 milyon dolar arasında bir gelir elde etmeyi hedefler.

Wall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcılar, bu ön satış başarısını kayda değer bulduklarını ifade ediyor.

Aslında proje ilk olarak 2019 yılında, kripto ve finans piyasaları hakkında komik meme’ler ve gönderiler sunan, son derece popüler Wall Street Bets grubunun bir alt dalı olarak başlatıldı. O zamandan beri çeşitli sosyal medya platformlarında bir milyondan fazla takipçiye sahip oldu.

Proje, altında yatan sağlam temeller ve meme coin potansiyeli nedeniyle büyük bir başarı elde etti. Wall Street Memes, yalnızca bir kripto projesi olarak yaratılmadığı için kendisini pek çok meme coin projesinden ayırdı.

Proje, WSM sahiplerini ödüllendirmek için tasarlanmış topluluk odaklı bir tokenomiğe sahip. Tokenlerin yüzde 50’si ön satışta satılacak. Yüzde 30’u topluluk ödüllerine tahsis edilecek ve geri kalan yüzde 20’si ise borsa likiditesine ayrılacak.

Kurucular 2021 yılında Web3’e ilk adımlarını atarak Ethereum üzerinde Wall Street Bulls NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü ve 3 milyon dolarlık koleksiyon sadece 32 dakikada tükendi. Daha sonra ekip, Bitcoin Ordinals koleksiyonu da yayınladı.

Komik ve düşündüren meme’ler oluşturma yeteneğini, Wall Street Memes sayesinde artık herkes kazanabilir. Proje, meme yaratıcıları ve koleksiyoncuları arasındaki alım satım işlemlerini kolaylaştırmak için akıllı sözleşmelerden faydalanarak çalışıyor. Platforma üye olan herkes kendi meme’lerini oluşturup bu meme’leri koleksiyoncularla paylaşabilir. Bir koleksiyoncu bu meme’leri satın almak istediğinde, ödemeyi WSM token olarak yapar.

Elon Musk’tan WSM’nin Gönderilerine Yanıt

Tesla’nın ve X’in multi-milyarder CEO’su Elon Musk, Wall Street Memes sayfalarıyla birçok kez etkileşime girmesiyle bilinen bir WSM takipçisi. Twitter (yeni ismiyle X) üzerinden Wall Street Memes tokenin gönderilerine birçok defa yorum yaptı.

Hatta Ağustos ayında, bir kripto balinasının sadece altı dakika içinde beş işlemde 460 ETH’lik WSM tokeni satın aldığı ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Bunun da Musk olabileceğine dair söylentiler çıktı.

Bu söylentiler gerçek mi bilinmiyor. Ama daha önce Musk, Dogecoin ve Shiba Inu gibi projelerin yükselmesini sağlamıştı. WSM’nin, Elon Musk’un küresel şöhretinden faydalanan bir diğer meme coin olduğunu söyleyebiliriz. Elbette Wall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcılar, kripto dünyasındaki bu Musk etkisini yakından takip ediyor. Ancak proje, sağlam altyapısıyla ve güçlü topluluğuyla Musk’a ihtiyaç durmadan kendi ayakları üzerinde durabilecek gibi görünüyor.

2023’ün En Büyük Meme Coin Ön Satışının Bitimine Geri Sayım

Wall Street Memes ön satışının bitmesine bir haftadan az bir süre kaldı. 25 Eylül’de ön satışın kapanacak olmasıyla birlikte heyecan dozu iyice arttı. Yatırımcılar, borsa listelemesi öncesinde WSM tokenlerini güvence altına almak için yarışıyor.

Mayıs ayı sonunda piyasaya sürülen Wall Street Memes (WSM), 2023’ün en dikkat çeken kripto ön satışlarından biri olduğunu gözler önüne serdi ve 25 milyon dolardan fazla para topladı. Wall Street Memes token satın almak isteyenler şu anda 0,0337 dolardan bir WSM tokeni satın alabiliyor.

Ön satış 25 Eylül Pazartesi günü Türkiye saatiyle 22.00’da kapanacak. Projenin, kısa bir süre sonra (muhtemelen 27 Eylül’de) 1. kademe merkezi bir borsada listelenmesi bekleniyor. Henüz hangi borsalarda listeleneceği tam belli olmamakla birlikte, Türk yatırımcıların da yakından takip ettiği, işlem hacmine göre dünyanın en büyük borsalarının adı geçiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kaynak : Finixio
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?