Eylül 15, 2023

24 Saat İçinde Kripto Piyasa Değerine 20 Milyar Dolar Giriş: İşte En İyi Performans Gösteren Kripto Varlıklar!


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:13

Toplam kripto para piyasa değeri, 11 Eylül’de 31 milyar doların üzerinde piyasa değeri çıkışı gördükten üç gün sonra, son 24 saat içinde 20 milyar doların üzerinde sermaye girişi gördü.

TradingView üzerinden alınan verilere göre, TOTAL-CRYPTOCAP endeksi 13 Eylül’de UTC saatiyle 16:00’da 1,02 trilyon dolar olan piyasa değerinden 14 Eylül’de 1,04 trilyon dolar olan yerel zirveye %2’lik bir sermaye girişi olduğunu gösteriyor.

Haber yazıldığı sırada, toplam kripto piyasa değeri 1,036 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

kripto para piyasası total değeri

Bu son girişin, sekiz saat içinde 1,014 trilyon dolarlık piyasa değerinden 0,982 trilyon dolara düşen büyük bir sermaye çıkışından üç gün sonra gerçekleşmesi dikkat çekicidir. Bu da 31,21 milyar dolarlık (-%3) bir düşüş demek. Analistler, daha uzun vadeli bir fiyat toparlanmasını öngörebilecek kapitülasyon sinyallerine işaret ettiler.

Piyasa Değeri Girişinin Ortasında En İyi Performans Gösteren Kripto Varlıklar

Bu bağlamda, CoinMarketCap endeksine göre, 24 saatlik hacmi 50.000 doların üzerinde olan ve piyasa değerine göre ilk 100 coin dikkate alındığında, piyasanın yeşile dönmesi ve duyarlılığın değişmesiyle birlikte bugün üç kripto para dikkatleri üzerine çekti.

  • Axie Infinity (AXS) haber yazıldığı sırada 4,66 dolardan işlem görüyor. Gün içinde %9,79 kazanç elde etti.
  • Hedera (HBAR) haber yazıldığı sırada 0,051 dolardan işlem görüyor. Son 25 saatte %5,41 kazanç elde etti.
  • THORChain (RUNE) haber yazıldığı sırada 1,65 dolardan işlem görüyor. Dönem içinde %5,2 kazanç elde etti.

Kripto para değerlemesi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Altcoinler bireysel kazançlara öncülük etse de, en büyük giriş en büyük iki kriptodan geldi. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH). Bu iki dijital varlık CRYPTOCAP endeksinden çıkarıldığında, dinlenme paraları genel olarak 20 milyar dolarla aynı dönemde yalnızca 2 milyar dolarlık bir piyasa değeri artışına sahip oldu. Bu da toplam büyümenin yalnızca %10’unu oluşturdu.

Kaynak : Finbold

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?