Şubat 19, 2024

216 Milyonluk Altcoin Birikimi: Bu Alımın Arkasındaki Büyük Oyuncu Kim?


On-chain verilere göre bilinmeyen bir varlık, muhtemelen bir kurum, yaklaşık çeyrek milyar dolar değerinde popüler altcoin Chainlink’ten (LINK) biriktirdi.

Blockchain izleme firması Lookonchain, bu ayın başlarında, Binance gibi önemli kripto para borsalarından büyük miktarlarda LINK çeken gizemli bir kuruma ait yeni cüzdanların görüldüğünü bildirdi. Daha da dikkat çekici olanı ise, kısa bir süre içinde bu kuruma ait düzinelerce cüzdanın toplu olarak 200 milyon doların üzerinde LINK biriktirmesi. Lookonchain’in raporuna göre, “83 yeni cüzdan (aynı kuruma ait olabilir) son iki hafta içinde Binance’ten toplam 11.097.687 LINK’i (216.4 milyon dolar) çekti.”

Şubat ayında LINK %30’un üzerinde değer artışı gösterdi ve şu anda 20,22 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu ani artış, birçok kişinin Chainlink’in popülerliğini ve değerini fark etmesine yol açtı. Özellikle bu büyük miktarda LINK birikiminin, bir kurumun veya belki bir yatırımcı grubunun ilgisini çektiği düşünülüyor. Bu durum, Chainlink’in sağladığı oracle hizmetlerine olan talebin arttığını ve bu talebi karşılamak için büyük kurumsal oyuncuların pazarda yer edinmeye çalıştığını gösterebilir.

Yakın zamanda popüler kripto analisti Altcoin Sherpa da, Chainlink’te uzun vadeli yükseliş beklentisini dile getirerek LINK’in 12 ila 16 dolar aralığından başarılı bir kırılma yaşadığını öne sürdü. LINK’in muhtemelen uzun vadede daha da yükseleceğini söyledi. Analist şu ifadeleri kullandı:

“LINK: LINK için HTF’de (yüksek zaman dilimi) işler hala iyi görünüyor. Bunun uzun vadede yükselmeye devam edeceğini düşünüyorum, ancak kısa vadeli işlemler için buna pek sıcak bakmıyorum. Volatilite biraz kötü (ama likidite iyi).”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?