Mart 26, 2024

2024 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi Üç Solana Altcoin’i


Solana ekosistemi, 2024 yılında gözlerini üzerine çeviren yatırımcıların dikkatini, yeni tokenların piyasaya sürülmesiyle daha da yoğunlaştı. Bu dönemde, Marinade (MNDE), Raydium (RAY) ve Jupiter (JUP) gibi önemli tokenlar, Solana’nın katman-1 altyapısını kullanarak güçlü alım satımlar kaydederek dikkat çekti.

DefiLlama’nın verilerine göre, Solana ekosistemindeki bu büyüme belirgin bir şekilde dikkat çekiyor. Marinade (MNDE), Raydium (RAY) ve Jupiter (JUP) gibi tokenlarla kilitlenen toplam değer (TVL), yılbaşından bu yana etkileyici bir artışla 4,17 milyar dolara yükselmeyi başardı. Bu, başlangıçtaki 1,53 milyar dolarlık TVL’nin neredeyse üç katını temsil ediyor.

Merkezi olmayan borsalar tarafından kaydedilen günlük hacim de aynı dönemde 777 milyon dolardan 900 milyon dolara yükselmiştir. Bu, en iyi Solana ekosistem coinleri ve protokolleri arasında artan ticaret ve yatırım faaliyetlerinin doğrudan bir sonucudur.

solana ekosisteminin dikkat çeken altcoin'leri

Marinade (MNDE)

Marinade (MNDE) yatırımcıların SOL stake’lerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olan bir stake optimizasyon platformu olarak öne çıkıyor. Solana bir proof-of-stake ağı olduğundan, güvenliği kendi yerel tokenlarını stake eden doğrulayıcılar tarafından garanti edilmektedir.

Bu nedenle, SOL’un protokolde stake edilmesi, yatırımcıları hisse paylarıyla orantılı olarak ödüllendirirken ağın ademi merkeziyetçiliğini geliştirmeye yardımcı olur. Bu bağlamda Marinade, stake etme deneyimini ve sonuçlarını otomatik bir sistemle kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

MNDE, basın saatine göre 1,75 milyar dolarlık TVL ile 0,31 dolardan işlem görüyor. Bu, token’ın piyasa değerinden 22 kat daha yüksek bir değeri temsil ediyor ve DeFi’de aşırı satılmış bir varlık olduğunu gösteriyor.

Raydium (RAY)

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Raydium (RAY) Solana ekosistemindeki en popüler merkezi olmayan borsalardan biridir. Solana tokenlarının çoğu, ekosistemdeki en iyi meme coin’lerini içeren Raydium’da işlem görmektedir.

Kilitlenen toplam değer ve hacmin önemli bir payına sahip olan RAY, yatırım yapmayı düşünmek için ilginç bir token. Merkezi olmayan borsa, ekosistemin 24 saatlik 904 milyon dolarlık hacminin 260 milyon dolarına sahipken, 527 milyon dolarlık piyasa değeri için 2,04 dolardan işlem görüyor.

Jupiter (JUP)

Son olarak Jupiter (JUP), yenilikçi projeler listesinde yer alan yeni Solana tokenlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu bağlamda Jupiter, Solana spekülatörlerinin merkezi olmayan bir şekilde sürekli sözleşmelerin ticaretini yapmasına olanak tanıyan türev odaklı bir platformdur.

JUP, CoinMarketCap endeksine göre 66. sırada yer alarak 1,57 milyar dolar kapitalizasyonla 1,17 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, Solana’nın ilk yatırımcılarına yakın zamanda yapılan bir airdroptan sonra tokenlerinin yalnızca %13,5’i dolaşımda.

Bu durum, Jupiter’in 2024’e kadar gelecek vaat eden bir proje olmasına rağmen JUP satın almak için ideal bir zaman olmadığını gösteriyor.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?