2021 Yılında Bitcoin Fiyatı Hangi Seviyelere Ulaşacak? İşte Dikkat Çeken Tahminler

Bir yılda Bitcoin’in fiyatı ne olacak? Peki ya on yıl sonra? Yirmi yıl sonra? Cointelegraph tarafından hazırlanan video çeşitli tahminleri ortaya çıkardı.

Plan B tarafından oluşturulmuş, en iyi tahmin yürütme araçlarından biri Stok Akışı (S2F) modelidir. Stok Akışı (S2F) modeli iki ana faktörü baz alarak Bitcoin’in uzun vadeli fiyat eğilimini tahmin eder. Hisse Senedi – Var olan BTC miktarı / Akış – Piyasaya giren, yeni çıkarılan coin’lerin miktarı. Günümüze kadar var olan model şaşırtıcı bir şekilde doğruydu.

Bitcoin, Şubat ayı modelinde öngörülen fiyatın %26 oranında üstünde kapattı ve modelin yıl sonu hedefi olan 288.000 dolara ulaşma temposunu korudu. Bitcoin günümüzde 56 bin dolar civarında işlem görmekte iken, söz konusu hedefe ulaşmak için günümüz ve Aralık ayı arasında %400’ün üzerinde artması gerekecektir.

Morgan Creek Dijital’den Anthony Pompliano ve Pantera Capital’den Dan Morehead, 2021 yılında 200.000 dolar beklentisine sahip değiller, ancak bu düşüş olacağını düşündükleri anlamına gelmiyor. İkisi de Bitcoin’in 2021 yılını, şu anki fiyatının iki katı olacak şekilde yani, 100.000 dolar’da kapatacağına inanıyor. Cointelegraph’a verdiği bir röportajda Pompliano şunları söyledi:

“Birdenbire sadece 8 milyon Bitcoin kullanımda olursa ve böyle bir talep ortaya çıkarsa, oldukça şiddetli bir fiyat artışı olacaktır.”

Gözler Ödülde

Bitcoin fiyat tahminlerinin ılımlı olduğu düşünüldüğünde 100.000 dolar hatta 200.000 dolar fiyatlarını göreceğimiz günlerin geleceğini kim bilebilirdi ki? Doğrulanmamış raporlar, Citibank’ın 2021 için daha da yüksek fiyat hedefleri belirlediğini ortaya koyuyor. Ve bu sadece kısa vadede gerçekleşecek olan beklenti. Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe, uzun vadeli tahminler de artıyor. ABD Küresel yatırımcılarından olan Frank Holmes ve Guggenheim Investments’tan Scott Minerd, fiyatların önümüzdeki yıllarda yarım milyon doların üzerine ulaşacağına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.