Şubat 14, 2024

2021 Kripto Çöküşünü Bilen Analistten Dev Bitcoin Tahmini: Bu Tarihte 180 Bin Dolara Ulaşacak!


2021’deki kripto piyasasının çöküşünü doğru bir şekilde öngören bir trader, Bitcoin ‘in (BTC) önemli bir fiyat artışı yaşayabileceği görüşünde.

Dave the Wave adlı kripto analisti, önümüzdeki bir yıl boyunca piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için olası bir senaryoyu özetleyen bir grafik paylaştı. Grafiğe göre, BTC‘nin 2024’ün ilk çeyreğinde 70.000 dolar seviyelerine yükselebileceği, ardından yıl ortasında 35.000 dolar civarına gerileyebileceği ve 2025’in başlarında 180.000 dolara ulaşabileceği tahmin ediliyor. Analist, grafiği ilk olarak Kasım ayında paylaşmış olsa da, geçtiğimiz hafta sonu tekrar yayınlamıştır.

bitcoin fiyat grafiği

Dave the Wave, Bitcoin’in piyasa döngüsünün en yüksek ve en düşük seviyelerini tahmin etmeyi amaçlayan logaritmik büyüme eğrisi (LGC) adlı yatırım modelini kullanarak kısa vadeli oynaklığı filtrelemeye dayanan bir grafik paylaştı. Bu grafik, BTC’nin “satın alma bölgesini” terk ettiğini ve Dave the Wave’in 70.000 dolar hedefine doğru bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor.

Dave the Wave, “insanlar rasyonel bir şekilde ve nispeten düşük fiyattan alım yapmak yerine…. fiyatın yüksek olduğu zamanlarda alım yapmakla ilgileniyor.” şeklinde konuştu. “BTC LGC alım bölgesinde bir yılı aşkın bir süre kaldıktan, sonra çıktıktan ve sonra tekrar ziyaret edip tekrar çıktıktan sonra, insanların bana satın almak için iyi bir zaman olup olmadığını sormalarına şaşırıyorum.” şeklinde belirtti.

Bitcoin haber yazıldığı sırada 49.452 dolardan işlem görüyor. Kripto kralı geçtiğimiz hafta yaklaşık %15, geçtiğimiz ay ise %17’den fazla artış gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?