2021 Ekonomik Krizi Bitcoin (BTC) İçin Olumsuz Hava Oluşturabilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) gün geçtikçe rekor tazelerken, Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos’tan 2021 yılı uyarısı geldi.

Antonopoulos, 2021 yılı beklenenin aksine ekonomik krizin BTC’nin yararına olmayacağını belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu söyleşide konuşan Antonopoulos, dünya genelinde bulunan Coivid-19 salgının olası ekonomik sonuçlarını ve bunun oluşturacağı hava akımı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin savunucusunun düşüncesine göre Bitcoin’in ters hava akımından olumsuz şekilde etkileneceğini ve ABD hükümetinin ekonomik krizi yönetim biçimine göre farklı sonuçlar oluşabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Antonopoulos konuşmasında şu cümleleri kullandı:

“Açık olmak gerekirse durumun daha da kötüye doğru gideceğini düşünüyorum. Hastalığın asıl dalgası henüz zirveye ulaşmadı ve tahminime göre Mart ayına kadar zirve yapmayacak. Covid-19’un ekonomik etkisi özellikle ABD’de önlenemedi ve ertelendi. Ekonomik sorunlar yaklaşık olarak 1 yıl ötelendi ve artık öteleme yapılamaz. Gelecek günlerde çok ama çok zor zamanlar yaşanacağını düşünüyorum. Bitcoin için istikrarsız bir ekonomi iyi değil. Bitcoin gibi küresel bir para biriminde, başarıyı altı milyardere göre inşa etmek olmaz. Bitcoin’de istediğimiz başarıya ulaşmanın yolu ekonomik kriz olduğunu düşünmüyorum. Kripto piyasasındaki pek çok insan ekonomik kriz konusunda iyimser düşüncelerde ve bu krizlerin Bitcoin için olumlu olacağını düşünüyor. Krizin oluşturacağı insani etki Bitcoin’i daha iyi noktalara ulaştırmayacak. Açık konuşmak gerekirse, ben Bitcoin için Euro ve Doların istikrarsızlaşmadığını görmeyi temenni ederim. Bitcoin için, ABD ve Avrupa ekonomisinin istikrarlı biçimde ilerlemesini isterim. Bu durum böyle ilerlerse insanlar hayatlarında daha fazla fırsata sahip olabilirler. Eğer insanlar fırsata sahip olmazsa bile bu fırsata Bitcoin sahip olabilir.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.