2020’nin 3. Çeyreğinde En Çok Kazandıran Kripto Para Belli Oldu!


Son güncellenme : 27.09.2020 - 11:36

Kripto para piyasasına yönelik analizler yapan CryptoRank tarafından geçtiğimiz gün bir araştırma yayınlandı. Söz konusu araştırmada 3. çeyrekte en iyi kripto para birimlerinin performansları değerlendirildi.

Eylül ayının ve yılın üçüncü çeyreğinin bitmesine yalnızca 5 gün kaldı. CryptoRank’ta bu süre içerisindeki en iyi performans gösteren kripto para olarak Chainlink’i belirledi.

Chainlink 3. çeyrek verilerine göre, yatırımcılarına %84.4 oranında kazanç sağladı. Listede Chainlink’i, %58.3 ile Polkadot takip ediyor. Söz konusu listeye göre diğer iyi performans gösteren kripto paralar şu şekilde sıralanıyor; %55.8 ile Binance Coin (BNB), %51.2 ile Ethereum (ETH), %33.4 ile XRP, %21.5 ile Crypto.com Coin, %15.2 ile Bitcoin (BTC) ve %9.20 ile Litecoin (LTC) yer alıyor. Tüm bu yükselişlere karşın Bitcoin Cash (BCH), %2.54’lük negatif bir performans kaydetti.

Araştırmada sadece en iyi performans gösteren ilk 10 kripto paraya yönelik olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ayrıca söz konusu kripto paraların geçtiğimiz çeyrekteki performanslarını da görmek mümkün.

 

En iyi performans gösteren Chainlink ile ilgili başka bir ayrıntı da dikkat çekiyor. Chainlink en iyi performansı göstermesinin yanında Eylül ayının en popüler kripto parası ünvanına da sahip. Yine CryptoRank tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşılan farklı bir araştırmaya göre Chainlink eylül ayının en popüler coin’i olarak karşımıza çıktı. Chainlink’in sadece Eylül ayında değil 2020 yılının tamamınds, gösterdiği hareketli performansıyla ilgi çektiğini söyleyebiliriz.

 

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?