Aralık 5, 2019

2020 Yılının Trend Teknolojisi Blockchain Olacak!

Uluslararası araştırma şirketi Gartner’a göre blockchain teknolojisi 2020 yılının trend teknolojilerinden birisi olacak.

Uluslararası ölçekte araştırmalar yapan bir şirket olan Gartner’ın son raporu dikkat çekici özellikler taşıyor. “2020 İçin En İyi 10 Stratejik Teknoloji Eğilimi” adlı raporda blockchain teknolojisi de yer alıyor.

Hemen hemen her sektörde faaliyet gösterebilen blockchain teknolojisi, şirketler için tam olarak benimsebilmiş değil. Gartner’ın raporunda, blockchain teknolojisinin şu anda zayıf ölçeklenebilirlik nedeniyle tam olarak olgunlaşmadığının altı çiziliyor. Ama bu sorunların 2023 yılına kadar tamamen çözüleceği ve blockchain teknolojisinin tam kapasite ile hizmet edebileceği belirtiliyor.

Gartner’ın raporuna göre blockchain teknolojisinin en büyük avantajları şeffaflık ve güven olarak öne çıkıyor. Bunun yanında ise maliyetleri düşürmesi ve nakit akışını iyileştirmesi teknolojinin bir başka avantajı olarak göze çarpıyor. Rapora göre, bu avantajların şirketleri dönüştürebilme ihtimali çok fazla ve bu süreç 2023 yılında tam anlamıyla işlemeye başlayacak.

Blockchain teknolojisi hakkında tartışılan başlıca konular arasında, teknolojinin birlikte çalışabilirlik ve standartlaşma eksikliği öne çıkıyordu. Bu nedenle de blockchain teknolojisinin finansal şirketler için kullanımı 2-3 yıl gibi bir zamanı bulacağı öngörülüyordu. Fakat bu sorunlara rağmen, blockchain teknolojisinin en hızlı adapte olacağı sektör bankacılık sektörü olarak görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.