Aralık 28, 2019

2019’un Son Haftası ve Genel Bir Değerlendirme

2019’un son haftası, kripto para piyasasında gerçekten çok fazla heyecan yaratmadı. Bitcoin’in fiyatı 7,100 ila 7,700 dolar arasında oldukça dar bir aralıkta kaldı. Altcoinler sağlam bir direnç noktası bulmak için mücadele etti.

Nitekim, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %68’in çok üzerinde istikrar kazandı, bu da BTC’nin fiyat artışlarına rağmen pazar payını koruduğunu gösterdi. Yılbaşının sona ermesinden sonra ilerideki fiyatı izlemek önemlidir. Bitcoin’in muhtemelen 7.000 doları tekrar test etmesi muhtemeldir ve orada ne olduğunu görmek çok önemlidir.

Diğer bir yandan, bu hafta, devlet destekli kripto para birimleri ile ilgili haberler açısından çok yoğundu. Rusya ve Kore gibi birkaç ülke, kendi kripto para birimlerini test ettiklerini ve bu fikre karşı pozitif olduğunu ifade ettiklerini söyledi.

Yeni yıl yaklaşırken, en çok beklenen olaylardan birisi de Bitcoin yarılanması. Madencilik ödülleri yarıya inecek ve birçok insan da bunun fiyatta bir artışa neden olacağına inanıyor. Daha önceki yarılanmalarda Bitcoin’in fiyatında pozitif bir hareketlilik görülmüştü.

Bu hafta tartışma konusu olan başka bir konu da dünyanın en büyük içerik paylaşım platformu YouTube’tu. kripto para birimleriyle ilgili videoları sansürlemesi ve hatta silmesi ciddi bir tepki topladı. Çok sayıda tanınmış analist kanallarının sansürlendiğini gördü, bu da çok ciddi bir endişe kaynağıydı. Kısa bir süre sonra YouTube, bunun bir hata olduğunu ancak videoların birçoğunun silinmeye devam ettiğini söyledi. Bu aynı zamanda merkeziyetsizliğin getirdiği en kritik faydalardan biri olan sansür direncinin önemini de göstermektedir.

Her halükarda, 2019’un sonuna birkaç gün kaldı ve kripto paraların, tüm pazara hoş bir sürpriz getirip getirmeyeceğini veya yeni yıla ayılarla (düşüş trendi) devam edip etmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Adem Taşkın

    Çok başarılı bir yazarsın. Paylaştığın bilgiler etkili ve önemli şeyler. Başka sayfalar gibi ekşiden bulup yazmıyorsun. Evimi arabamı satıcam senin sayende her şeyimi yatırıcam kripto paraya. Senin sayende zengin olacağım reyis eyvallah

    Cevap Yazın
    • Furkan Bozkurt

      Yorumunuz için teşekkürler Adem Bey. Siz değerli okuyucularımız için yatırım tavsiyesi vermeyerek tüm özeni göstermeye çalışıyoruz. :))