2019 Yılında Bitcoin!

0
579

2019 yılı ile beraber, 2010’lu yılları da geride bıraktık. Bitcoin’in 11 senelik tarihi de geride kaldı. Peki, Bitcoin 2019 yılını nasıl geçirdi?

Son aylarda düşüş eğilimi ve stabil hareketleri ile bir hayli sıkıcı bir süreç yaşayan Bitcoin, yılın tamamına baktığımızda ise oldukça hareketli bir süreç geçirdiğini görüyoruz. Son günlerini 7.000 dolar civarında geçiren piyasanın lider kripto parası, bu sene başlangıcını 4.000 doların altında yapmıştı.

2019 yılının Ocak ayında, 4.000 doların altında bir fiyat ile yeni yıla giriş yapan Bitcoin, 7.000 doların üstünde bir kapanış ile yatırımcısına yaklaşık olarak %100’lük bir kazanç sağladı. Her ne kadar son günlerde yatırımcısının canını sıkmış gözükse de, Bitcoin geçtiğimiz yılında en çok kazandıran yatırım seçeneklerinden biri olmayı yine başardı.

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında dipten bir giriş yapan Bitcoin, havaların ısınmasına paralel olarak fiyatını arttırdı ve Haziran ayına geldiğinde 13.000 dolar ile yıllık zirvesini gördü. Bu yükselişi ile zirvede alanların haricinde, bir çok yatırımcının yüzünü güldürdü. Yılın ikinci çeyreğinde kademeli olarak düşüş yaşayan Bitcoin, bu zirveyi bir daha göremedi. Yaz aylarındaki sıcağın kuzey yarım küreyi terk etmesiyle, Boğaların kontrolünde olan Bitcoin, yavaş yavaş ayıların eline geçti.

Son çeyreğe girdiğimizde ise Bitcoin’in hala bir sürprizi vardı ve bunu Ekim ayının son günlerinde kullandı. Bitcoin 25 Ekim tarihinde, 24 saat içinde yaklaşık olarak 3.000 dolar yükseldi ve tarihi bir rekor kırdı. 2019 yılında son kez büyük manada yüz güldüren Bitcoin, o günden beri sessiz tavrını koruyor.

1 Ocak 2020 tarihine geldiğimiz de ise Bitcoin’i 6.900 dolar desteği ile 7.300 dolar direnci arasında görüyoruz ve yeni yılın Bitcoin adına, pozitif anlamda sürprizlerle dolu bir yıl olmasını diliyoruz…

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın